Alibaba-ի հիմնադիրն առաջարկել է շաբաթվա ընթացքում աշխատել 12 ժամ
Alibaba Group ընկերության հիմնադիր և չինացի հայտնի գործարար Ջեկ Ման Շանհայում անցկացվող World Artificial Intelligence Conference խորհրդաժողովում հայտարարել է, որ մարդիկ ապագայում պետք է շաբաթական 12-ական ժամ աշխատեն, փոխանցում է «Արմենպրես»-ը:
«Ես կարծում եմ, որ հաջորդ 20-30 տարիներին մարդու կյանքի տևողությունը կարող է ավելի երկարել, կենսատեխնոլոգները կարող են մարդուն թույլ տալ ապրելու 100-120 տարի… Ձեր նախապապերը դեռ կարող էին տքնաջան աշխատել: Մենք ինչո՞ւ պետք է այդքան շատ աշխատենք: Ես կարծում եմ, որ մարդիկ պետք է շաբաթվա ընթացքում երեք օր աշխատեն՝ օրական չորս ժամ»,- հայտարարել է Ջեկ Ման խորհրդաժողովում, որի հեռարձակումը հրապարակել է Caijing չինական տնտեսական հանդեսը:

Основатель Alibaba предложил работать по 12 часов в неделю
Основатель компании Alibaba Group и известный китайский бизнесмен Джек Ма заявил, что люди в будущем должны работать 12 часов в неделю, сообщает РИА Новости.
"Я думаю, в следующие 20-30 лет продолжительность жизни человека может стать длиннее, биотехнологии могут позволить человеку жить 100-120 лет", - заявил он на конференции World Artificial Intelligence Conference в Шанхае, трансляцию которой опубликовал китайский экономический журнал Caijing.
По его словам, раньше надо было много трудиться, но сейчас нет: достаточно работать три дня в неделю, каждый день по четыре часа.
"В этом мире каждый человек надеется достичь успеха, надеется на лучшую жизнь, все хотят, чтобы их уважали. Я хочу спросить всех, если вы не тратите больше усилий и времени, чем другие люди, как вы сможете добиться успеха, которого вы хотите?" - приводит его слова издание Paper.