Սերժ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանին` ծննդյան օրվա առթիվ
ՀՀ 3-րդ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր շնորհավորական ուղերձ է հղել Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանին` ծննդյան օրվա առթիվ:
«Արցախի Հանրապետության մեծարգո՛ նախագահ,
Սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ` ծննդյան օրվա առթիվ:
Մեծագույն պատասխանատվությամբ, երկրի ղեկավարին բնորոշ լայնախոհությամբ, սթափ մտածողությամբ և հավասարակշիռ մոտեցումներով Դուք տարիներ շարունակ Ձեր ջանքն եք դրել հանուն Արցախի:
Ձեր կյանքի լավագույն տարիները անմնացորդ ծառայություն են Հայրենիքին և հայ ժողովրդին, արժանի` խորին հարգանքի և գնահատանքի:
Լինելով Արցախյան շարժման առաջամարտիկներից` Դուք ազատամարտի առաջին իսկ օրերից Ձեր անուրանալի ներդրումն եք ունեցել Արցախի սրբազան հողի ազատագրման, պաշտպանության, ապա նաև կանոնավոր բանակի ձևավորման, Արցախի Հանրապետության  կայացման և արցախցիների անվտանգության ու բարօրության ապահովման գործում:
Այսօր էլ նույնպիսի պատվախնդրությամբ շարունակում եք Ձեր առաքելությունը` կարևորելով մեր ժողովրդի միասնականությունը, Արցախի հիմնախնդրի խաղաղ և արժանապատիվ լուծումը, Արցախի զարգացումն ու անցնցում ընթացքը  դեպի ապահով հանգրվան, որում ես Ձեզ անկեղծորեն հաջողություն եմ մաղթում:
Հարգելի՛ պարոն Սահակյան,
Մենք երդվել ենք հերոսամարտում զոհված մեր ամեն ընկերոջ շիրիմի առջև` պաշտպանել հայոց հողը և շենացնել այն, չընկրկել փորձությունների ու դժվարությունների առջև: Հարատև խաղաղության հասնելու և զարգացած ու հզոր Արցախ ունենալու ճանապարհը անխոչընդոտ և դյուրին չէ, սակայն ինչպես մինչ այսօր, այսուհետ ևս  վստա՛հ եմ Ձեր նվիրվածությանը հայրենի հողին և ժողովրդին:
Կրկին շնորհավորում եմ և մաղթում Ձեզ քաջառողջություն, Ձեր ամուր ու հայկական ավանդապաշտ գեղեցիկ ընտանիքին` երջանկություն, նոր հաջողություններ՝ ի շահ Արցախի և նրա արժանապատիվ քաղաքացիների»:

"Лучшие годы Вашей жизни - безраздельное служение Отечеству": Серж Саргсян поздравил Бако Саакяна
3-ий президент РА Серж Саргсян сегодня направил поздравительное послание президенту Республики Арцах Бако Саакяну по случаю дня рождения. В послании говорится:
"Многоуважаемый президент Республики Арцах!
Сердечно поздравляю Вас с днем рождения!
На протяжении многих лет Вы с величайшей ответственностью, присущей руководителю страны мудростью, трезвым мышлением и уравновешенными подходами прилагаете усилия во имя Арцаха.
Лучшие годы Вашей жизни - безраздельное служение Отечеству и армянскому народу, достойное глубочайшего уважения и признательности.
Являясь одним из лидеров Арцахского движения, Вы с первых же дней освободительной борьбы внесли свой ценный вклад в дело освобождения священной Арцахской земли, обороны, а затем также создания регулярной армии, становления Республики Арцах и обеспечения безопасности и благоденствия арцахцев.
И сегодня с такой же ответственностью Вы продолжаете свою миссию, придавая важное значение единству нашего народа, мирному и достойному разрешению Арцахской проблемы, развитию и беспрепятственному продвижению Арцаха к безопасности, в чём также искренне желаю Вам успеха.
У могилы каждого из наших павших в героической борьбе товарищей мы клялись защищать армянскую землю и отстраивать ее, не отступать перед испытаниями и трудностями. Дорога к достижению нерушимого мира и обретению развитого и сильного Арцаха непроста и полна препятствий, однако, как до сегодняшнего дня, так же и впредь, я уверен в Вашей преданности родной земле и народу.
Вновь поздравляю и желаю Вам доброго здоровья, Вашей крепкой и прекрасной, преданной армянским традициям семье - счастья, новых успехов во благо Арцаха и его достойных граждан".
По случаю дня рождения Серж Саркисян также имел с президентом Бако Саакяном телефонный разговор, в котором высказал поздравления и добрые пожелания Президенту Арцаха.