Սերժ Սարգսյանը շնորհավորել է Ռոբերտ Քոչարյանին՝ ծննդյան օրվա առթիվ
ՀՀ 3-րդ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր շնորհավորական ուղերձ է հղել  Արցախի Հանրապետության 1-ին և Հայաստանի Հանրապետության  2-րդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանին՝ ծննդյան օրվա առթիվ: Ուղերձում, մասնավորապես, ասված է.
«Մեծարգո՛ պարոն Քոչարյան,
Սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ` ծննդյան օրվա առթիվ: Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն, տոկունություն և հաջողություններ հանուն արդարադատության Ձեր պայքարում: Հայաստանի Հանրապետական կուսակցությունը մինչ այժմ սատարել և  այսուհետ ևս սատարելու է Ձեզ այդ պայքարում:
Համոզված եմ, որ արդարադատությունը, ի վերջո, կհաղթի, և ժամանակը, որպես ամենամեծ դատավոր, ցույց կտա յուրաքանչյուրին իր իրական տեղը պատմության մեջ, մեր ժողովրդի և պետության կյանքում` զատելով սուտը ճշմարտությունից, բանսարկությունը արդարադատությունից, ամբոխահաճո և կեղծ հայրենասիրությունը իրական հայրենասիրությունից»:

Серж Саргсян поздравил Роберта Кочаряна
3-ий президент РА Серж Саргсян сегодня направил поздравительное послание 1-ому президенту Республики Арцах и 2-ому президенту Республики Армения Роберту Кочаряну по случаю дня рождения.
"Многоуважаемый господин Кочарян,
Сердечно поздравляю Вас с днем рождения! Желаю Вам доброго здоровья, выдержки и успехов в Вашей борьбе во имя справедливости.
Республиканская партия Армении до сих пор поддерживала и впредь будет поддерживать Вас в этой борьбе.
Уверен, что правосудие в конце концов победит и время, как самый большой судья, каждому покажет его истинное место в истории, в жизни нашего народа и государства, отделив ложь от правды, интриги от правосудия, фальшивый популистский патриотизм от истинной любви к родине".