Սերժ Սարգսյանը շնորհավորել է Ռոբերտ Քոչարյանին՝ ծննդյան օրվա առթիվ
ՀՀ 3-րդ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր շնորհավորական ուղերձ է հղել  Արցախի Հանրապետության 1-ին և Հայաստանի Հանրապետության  2-րդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանին՝ ծննդյան օրվա առթիվ: Ուղերձում, մասնավորապես, ասված է.
«Մեծարգո՛ պարոն Քոչարյան,
Սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ` ծննդյան օրվա առթիվ: Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն, տոկունություն և հաջողություններ հանուն արդարադատության Ձեր պայքարում: Հայաստանի Հանրապետական կուսակցությունը մինչ այժմ սատարել և  այսուհետ ևս սատարելու է Ձեզ այդ պայքարում:
Համոզված եմ, որ արդարադատությունը, ի վերջո, կհաղթի, և ժամանակը, որպես ամենամեծ դատավոր, ցույց կտա յուրաքանչյուրին իր իրական տեղը պատմության մեջ, մեր ժողովրդի և պետության կյանքում` զատելով սուտը ճշմարտությունից, բանսարկությունը արդարադատությունից, ամբոխահաճո և կեղծ հայրենասիրությունը իրական հայրենասիրությունից»:

Third President of the Republic of Armenia Serzh Sargsyan today sent a congratulatory message, extending birthday greetings to Robert Kocharyan, the First President of the Republic of Artsakh and the Second President of the Republic of Armenia. The message reads, in part:
"Honorable Mr. Kocharyan,
Please accept my heartfelt congratulations on your birthday. I wish you robust health, endurance and every success in your fight for justice. The Republican Party of Armenia has been supporting and will continue to support you in this struggle.
I am convinced that justice will eventually prevail, and time, as the greatest judge, will show everyone their true place in history, in the lives of our people and state, exposing and separating the lie from the truth, slander – from justice, populism and fake patriotism - from real patriotism."