Մեր գլխավոր հակառակորդները ֆեյքային ԶԼՄ-ներն են. Թրամփ
Միացյալ Նահանգների նախագահ Դոնալդ Թրամփը համոզված է, որ երկրի գլխավոր հակառակորդները ֆեյքային նորություններ հրապարակող ԶԼՄ-ներն են: Այս մասին ԱՄՆ-ը ղեկավարը սեպտեմբերի 2-ին գրել է Twitter-ում, տեղեկացնում է «ՏԱՍՍ»-ը:
«Ֆեյքային ԶԼՄ-ները լրիվ խելագարվել են: Նրանք գրում են այն, ինչ ցանկանում են՝ հազվադեպ վկայակոչելով աղբյուրներ, երբեք չեն ստուգում փաստերը: Նրանք վերցնում են լավ նորությունները և դրանք վերածում վատի»,-գրել է Թրամփը:
«Լավ նորությունն այն է, որ մենք հաղթում ենք: Մեր իսկական ընդդիմախոսները դեմոկրատները և ոչ մեծ թվով մոլորված հանրապետականները չեն, մեր գլխավոր հակառակորդները ֆեյքային ԶԼՄ-ներն են: Դեռ երբեք նրանք այսքան վատը չեն եղել»,- հավելել է ԱՄՆ նախագահը:

Трамп назвал главными врагами США фейковые СМИ
Президент США Дональд Трамп убежден, что главными противниками страны являются СМИ, производящие фейковые новости. Об этом американский лидер написал в понедельник в Twitter, передает ''ТАСС''
"Фейковые СМИ полностью обезумели! Они пишут, что хотят, редко ссылаются на источники, никогда не проверяют факты. Они берут хорошие новости и превращают их в плохие", - говорится в сообщении Трампа.
"Хорошая новость в том, что мы выигрываем. Наши настоящие оппоненты не демократы и небольшое число потерявшихся республиканцев, наши главные противники - фейковые СМИ, - подчеркнул президент. - Никогда еще они не были так плохи!".