Անհամաձայնությունները պետք չէ որակել որպես ողբերգություն. Բակո Սահակյանը՝ ՀՀ իշխանությունների հետ հարաբերությունների մասին
Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր Ստեփանակերտում լրագրողների հետ զրույցում անդրադառնալով ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հայտարարությանը, թե Արցախի իշխանության հետ անհամաձայնություններ կան ու դիտարկմանը, թե նա խոսել էր կառավարման համակարգերի միջև ներդաշնակության անհրաժեշտության մասին, արձագանքել է.
«Այդ ներդաշնակությունը նույնպես մեր առօրյա առաջնահերթությունների շարքին է դասվում և մենք շարունակելու ենք մեր գործընկերների հետ այդ ուղղությամբ համապատասխան ախատանքներ կատարել»։
Ինչ վերաբերում է անհամաձայնություններին, Արցախի նախագահն ասել, երբ խոսվում է անհամաձայնությունների մասին, դա պետք չէ որակել որպես ողբերգություն, հայտնում է «Այսօր»-ը:
«Մենք, բնական է, ունենք տեսակետներ ու այնտեղ, որտեղ այս կամ այն տեսակետները չեն համընկնում, ես դա վերագրում եմ մեր  ախատանքային հարաբերություններին», - ասաց նա:

Не нужно считать разногласия трагедией: Бако Саакян об отношениях с Ереваном
Разногласия между Ереваном и Степанакертом не являются трагедией, сказал президент Арцаха Бако Саакян после голосования на выборах Совета старейшин Степанакерта.
"Не нужно разногласие квалифицировать как трагедию. У нас, естественно, есть свои позиции. И там, где те или иные позиции не совпадают, то я приписываю это нашим рабочим отношениям", - сказал Саакян, передает Sputnik Армения
По его словам, обеспечение указанной Пашиняном гармонизации входит в список их первоочередных задач.
"Мы продолжим работать с нашими партнерами в направлении повышения этой гармонизации, а также эффективности взаимодействия", - сказал Саакян.