Նախնական տվյալներով՝ Ստեփանակերտի քաղաքապետ է ընտրվել Դավիթ Սարգսյանը
Արցախի Հանրապետության Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը հրապարակել է երեկ կայացած ՏԻՄ ընտրությունների նախնական արդյունքները։
Արցախի մայրաքաղաքում հինգ թեկնածուներից առավել մեծ թվով քվեներ ստացել է Դավիթ Սարգսյանը։ Նրա օգտին քվեարկել է 7.787 ընտրող։
ԿԸՀ-ում առավել վաղ հրապարակված տվյալների համաձայն նա անկուսակցական է, «Ջեներալ Գրուպ» ՍՊԸ-ի գործադիր տնօրենն է։
Մյուս թեկնածուներից Գրիգորի Սահակյանը ստացել է 4765 ձայն, Արեգ Ավագյանը՝ 3125 ձայն, Արմեն Հակոբյանը՝ 3059 ձայն,  Արայիկ Ավանեսյանը՝ 2108 ձայն։

Новым мэром Степанакерта стал Давид Саркисян: предварительные результаты ЦИК Арцаха
ЦИК Арцаха обнародовал предварительные результаты состоявшихся накануне, 8 сентября, выборов в органы местного самоуправления, передает Panorama.am.
Из пяти кандидатов на пост мэра Степанакерта наибольшее количество голосов получил Давид Саркисян, за него проголосовали 7.787 избирателей.
Согласно обнародованным ранее данным ЦИК, Давид Саркисян – беспартийный, является исполнительным директором ООО "Дженерал групп".
Другие кандидаты на пост мэра – Григорй Саакян получил 4765 голосов, Арег Авагян – 3125 голосов, Армен Акопян – 3059 голосов, Араик Аванесян – 2108 голосов.