Վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Տաջիկստանի նախագահին՝ Անկախության օրվա կապակցությամբ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր շնորհավորական ուղերձ է հղել Տաջիկստանի Հանրապետության նախագահ Էմոմալի Ռահմոնին՝ Անկախության օրվա առթիվ: Ուղերձում ասված է.
«Հարգելի Էմոմալի Ռահմոն,
Ընդունեք անկեղծ շնորհավորանքներս և լավագույն բարեմաղթանքներս Տաջիկստանի Հանրապետության Անկախության օրվա առիթով:
Անկասկած, Տաջիկստանի ժամանակակից պատմության այս նշանակալի օրը երկրի կյանքում արմատական վերափոխումների սկիզբ դրեց, նախանշեց միջազգային համագործակցության առաջնահերթությունները:
Համոզված եմ, որ Հայաստանի և Տաջիկստանի ժողովուրդների՝ բարեկամության և փոխադարձ աջակցության վրա հենված հարաբերություններն այսուհետ ևս կնպաստեն միջպետական փոխգործակցության արդյունավետության բարձրացմանը՝ ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ ձևաչափերում:
Հարգելի Էմոմալի Ռահմոն,
օգտվելով առիթից՝ մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և բարեկեցություն, իսկ Տաջիկստանի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարգավաճում»:

Prime Minister Nikol Pashinyan has sent a congratulatory message to President Emomali Rahmon of the Republic of Tajikistan on the country’s Independence Day. The message reads:
“Dear Emomali Rahmon,
Please accept my sincere congratulations and best wishes on the Independence Day of the Republic of Tajikistan.
This remarkable day ushered in radical changes in Tajikistan’s modern history, outlining the priorities of international cooperation.
I am convinced that the relations between the peoples of Armenia and Tajikistan, based on friendship and mutual support, will continue to enhance the effectiveness of interstate interaction in both bilateral and multilateral formats.
Dear Emomali Rahmon,
I avail myself of this opportunity to wish you robust health and wellbeing, as well as peace and prosperity - to the friendly people of Tajikistan.”