Վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Տաջիկստանի նախագահին՝ Անկախության օրվա կապակցությամբ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր շնորհավորական ուղերձ է հղել Տաջիկստանի Հանրապետության նախագահ Էմոմալի Ռահմոնին՝ Անկախության օրվա առթիվ: Ուղերձում ասված է.
«Հարգելի Էմոմալի Ռահմոն,
Ընդունեք անկեղծ շնորհավորանքներս և լավագույն բարեմաղթանքներս Տաջիկստանի Հանրապետության Անկախության օրվա առիթով:
Անկասկած, Տաջիկստանի ժամանակակից պատմության այս նշանակալի օրը երկրի կյանքում արմատական վերափոխումների սկիզբ դրեց, նախանշեց միջազգային համագործակցության առաջնահերթությունները:
Համոզված եմ, որ Հայաստանի և Տաջիկստանի ժողովուրդների՝ բարեկամության և փոխադարձ աջակցության վրա հենված հարաբերություններն այսուհետ ևս կնպաստեն միջպետական փոխգործակցության արդյունավետության բարձրացմանը՝ ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ ձևաչափերում:
Հարգելի Էմոմալի Ռահմոն,
օգտվելով առիթից՝ մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և բարեկեցություն, իսկ Տաջիկստանի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարգավաճում»:

Премьер Армении направил поздравительное послание президенту Таджикистана
Премьер-министр Никол Пашинян сегодня направил поздравительное послание президенту Республики Таджикистан Эмомали Рахмону по случаю Дня независимости.
"Уважаемый Эмомали Рахмон,
Примите мои искренние поздравления и наилучшие пожелания по случаю Дня независимости Республики Таджикистан.
Несомненно, этот знаменательный день в современной истории Таджикистана ознаменовал начало радикальных изменений в жизни страны, наметив приоритеты международного сотрудничества.
Убежден, что основанные на дружбе и взаимной поддержке отношения между народами Армении и Таджикистана будут и впредь способствовать повышению эффективности межгосударственного взаимодействия как в двустороннем, так и в многостороннем форматах.
Уважаемый Эмомали Рахмон,
Пользуясь случаем, желаю Вам крепкого здоровья и благополучия, а дружественному народу Таджикистана - мира и благоденствия".