Առաջին կիսամյակում կենսաթոշակների և նպաստների գծով ԱՍՀ նախարարությունը խնայել է 3.8 մլրդ դրամ. Փաշինյան
Այս տարվա առաջին կիսամյակում կենսաթոշակների եւ նպաստների գծով Աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի նախարարությունը խնայել է 3.8 միլիարդ դրամ, իր ֆեյսբուքյան էջում տեղեկացնում է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Կարո՞ղ ենք ասել, որ սրանք այդ ոլորտներում կոռուպցիայի դեմ հետեւողական պայքարի եւ արդյունավետության բարձրացման արդյունք է: Այո, կարող ենք ասել:
Խնայված միջոցները կծառայեն սոցիալական ապահովության ոլորտում այլ, երկար տարիներ չֆինանսավորված ծրագրերի ֆինանսավորման համար», - գրել է Փաշինյանը։

Сэкономили порядка $8 млн: премьер Армении
Премьер-министр Армении Никол Пашинян озвучил показатели по сэкономленным средствам в сфере соцобеспечения, передает Новости-Армения.
"В первом полугодии этого года по линии пенсий и пособий министерство труда и социальных вопросов сэкономило 3,8 млрд. драмов ($7 972 306). Можем ли мы сказать, что это является результатом последовательной борьбы с коррупцией и повышения эффективности", - задается вопросом Пашинян, ответив на него утвердительно.
По его словам, сэкономленные средства будут направлены на другие, долгие годы не финансируемые программы в сфере социального обеспечения.