Հյուսիսային Կորեան երկու չճանաչված արկ է արձակել Ճապոնական ծովի ուղղությամբ
Հյուսիսային Կորեան Ճապոնական ծովի ուղղությամբ երկու չճանաչված արկ է արձակել։ Այս մասին հաղորդում է Yonhap գործակալությունը՝ վկայակոչելով Հարավային Կորեայի զինծառայողներին։
Արկերի տեսակի մասին, որոնք անցել են 330 կմ, չի հաղորդվում։ Հարավային Կորեայի շտաբի պետերի միացյալ կոմիտեում հայտնել են, որ «հետևում են իրավիճակին»՝ նոր արձակումների պարագայում և մարտական պատրաստականության մեջ են։
Վաշինգտոնում ընդգծել են, որ Հյուսիսային Կորեայի կողմից արկերի արձակման մասին հաղորդումների հետ կապված սերտ կապերի մեջ են տարածաշրջանում դաշնակիցների հետ և հետևում են իրավիճակին։

КНДР запустила неопознанные снаряды в сторону Японского моря
Северная Корея запустила два неопознанных снаряда в сторону Японского моря. Об этом, как передает Корреспондент, сообщило агентство Yonhap со ссылкой на военных Южной Кореи.
О типе снарядов, которые пролетели 330 км, не сообщается. В Объединенном комитете начальников штабов Южной Кореи заявили, что "следят за ситуацией" на случай новых запусков и находятся в состоянии боеготовности.
В Вашингтоне подчеркнули, что в связи с сообщениями о запуске снарядов КНДР находятся в тесном контакте с союзниками в регионе и отслеживают ситуацию.