Ստեփանակերտում բացվել է Արցախի և Ֆրանսիայի բնակավայրերի միջև բարեկամության ցուցանակը
ԱԺ նախագահ, «Արցախ-Ֆրանսիա» բարեկամության շրջանակի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը և Ֆրանսիայի խորհրդարանի պատգամավոր, «Ֆրանսիա-Արցախ» բարեկամության շրջանակի նախագահ Գի Տեսիեն սեպտեմբերի 11-ին Ստեփանակերտ քաղաքի Ազատամարտիկների պուրակում բացել են Արցախի և Ֆրանսիայի բնակավայրերի միջև բարեկամության ցուցանակը։
Ողջունելով ներկաներին՝ Աշոտ Ղուլյանը հույս է հայտնել, որ շատ կարճ ժամանակում ցուցանակը կլրացնեն Արցախի հետ Ֆրանսիայի մյուս քույր քաղաքները:
«Շնորհավորում եմ Արցախ-Ֆրանսիա համագործակցության հերթական խորհրդանիշի  առիթով և հարատևություն եմ մաղթում մեր բարեկամությանը»,-նշել է խորհրդարանի ղեկավարը:

В Степанакерте открылась табличка Дружбы между населенными пунктами Арцаха и Франции
Председатель НС, председатель круга дружбы "Арцах-Франция" Ашот Гулян и депутат парламента Франции, председатель круга дружба "Франция-Арцах" Ги Тессье 11-го сентября в парке воинов-освободителей в Степанакерте открыли табличку Дружбы между населенными пунктами Арцаха и Франции.
Приветствуя присутствующих, Ашот Гулян выразил надежду, что за очень короткое время табличку дополнят и другие города-побратимы Франции с Арцахом.
"Поздравляю с очередным символом сотрудничества Арцах-Франция и желаю долговечности нашей дружбе", - отметил глава парламента.