Ստեփանակերտում բացվել է Արցախի և Ֆրանսիայի բնակավայրերի միջև բարեկամության ցուցանակը
ԱԺ նախագահ, «Արցախ-Ֆրանսիա» բարեկամության շրջանակի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը և Ֆրանսիայի խորհրդարանի պատգամավոր, «Ֆրանսիա-Արցախ» բարեկամության շրջանակի նախագահ Գի Տեսիեն սեպտեմբերի 11-ին Ստեփանակերտ քաղաքի Ազատամարտիկների պուրակում բացել են Արցախի և Ֆրանսիայի բնակավայրերի միջև բարեկամության ցուցանակը։
Ողջունելով ներկաներին՝ Աշոտ Ղուլյանը հույս է հայտնել, որ շատ կարճ ժամանակում ցուցանակը կլրացնեն Արցախի հետ Ֆրանսիայի մյուս քույր քաղաքները:
«Շնորհավորում եմ Արցախ-Ֆրանսիա համագործակցության հերթական խորհրդանիշի  առիթով և հարատևություն եմ մաղթում մեր բարեկամությանը»,-նշել է խորհրդարանի ղեկավարը:

Sign of Friendship Between Artsakh and France Settlements Opened in Stepanakert
September 11, President of the National Assembly, Chairman of the Artsakh-France Friendship Circle Ashot Ghoulyan and Member of the French Parliament, Chairman of the France-Artsakh Friendship Circle Guy Teissier opened the Statue of Friendship between Artsakh and France in the Freedom Fighters Alley in Stepanakert.
Welcoming those present, Ashot Ghoulyan expressed hope that in a short time the names of other twin cities of France with Artsakh would add to the sign.
"Congratulations on a regular symbol of our friendship, I wish a long-lasting Artsakh-France cooperation," the Head of the Parliament said.