Ֆրանսիայի խորհրդարանականներին ընդունել է ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանը
Սեպտեմբերի 11-ին ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանը ընդունել է եռօրյա աշխատանքային այցով Արցախում գտնվող Ֆրանսիացի խորհրդարանականներին:
Ազգային ժողովի նախագահը, ողջունելով հյուրերին և խոսելով ընդլայնված կազմով խորհրդարանում տեղի ունեցած հանդիպման մասին, նշել է, որ նման հանդիպումները հնարավորություն են տալիս թարմացնելու օրակարգերը և աշխատելու համագործակցության նոր ծրագրերի շուրջ: Աշոտ Ղուլյանը նաև շնորհակալություն է հայտնել Ֆրանսիայի բարեկամ ժողովրդի կողմից Արցախի նկատմամբ ցուցաբերած ուշադրության համար:
Պատվիրակության անունից երախտագիտություն հայտնելով ԱԺ նախագահին՝ ֆրանսիայի Ազգային ժողովի պատգամավոր, «Ֆրանսիա-Արցախ» բարեկամության շրջանակի նախագահ Գի Տեսիեն պատրաստակամություն է հայտնել գործադրել բոլոր ջանքերը Արցախն աշխարհին ճանաչելի դարձնելու ուղղությամբ և նշել այն հիմնական աշխատանքները, որոնք ճանաչումն ու Արցախի զարգացումն անշրջելի կդարձնեն:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել է նաև խորհրդարանական դիվանագիտությանը, համագործակցության հեռանկարներին, մասնավորապես՝ գյուղատնտեսության, գիտության և զբոսաշրջության ոլորտներում փոխգործակցությանը վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ:

Председатель НС Арцаха принял парламентариев Франции
Председатель Национального Собрания Ашот Гулян 11-го сентября принял находящихся в Арцахе с трехдневным рабочим визитом французских парламентариев.
Председатель Национального Собрания, приветствуя гостей и говоря о состоявшейся в парламенте в расширенном составе встрече, отметил, что подобные встречи дают возможность обновить повестки и работать над новыми программами сотрудничества. Ашот Гулян также выразил благодарность за внимание, проявленное дружественным народом Франции к Арцаху.
Выразив от имени делегации признательность председателю НС, депутат Национального Собрания Франции, председатель круга дружбы "Франция-Арцах" Ги Тессье выразил готовность приложить все усилия для того, чтобы Арцах стал узнаваемым в мире и отметил основные работы, которые сделают признание и развитие Арцаха необратимым.
В ходе встречи был обсужден также широкий круг вопросов, касающихся парламентской дипломатии, перспектив сотрудничества, в частности, взаимодействия в сферах сельского хозяйства, науки и туризма.