Ֆրանսիայի Ազգային ժողովի խոսնակին ապօրինի հարստացման մեղադրանքներ են առաջադրվել
Ֆրանսիայի Լիլ քաղաքում երեք քննիչ-դատավորներ մեղադրանքներ են առաջադրել Ֆրանսիայի Ազգային ասամբլեայի (խորհրդարանի ստորին պալատի) խոսնակ Ռիշար Ֆեռանին ձեռնարկությունից «ապօրինի օգուտ ստանալու» առնչությամբ, հայտնում է Parisien թերթը:
Ավելի վաղ, BFMTV հեռուստաալիքին հղումով, հաղորդվում էր, որ Ազգային ժողովի խոսնակ Ֆեռանը ցուցմունքներ է տալիս ոչ իրավաչափ ֆինանսական գործարքների գործով Mutuelles de Bretagne ապահովագրորդների ընկերության կապակցությամբ, որն իր ժամանակին հանգեցրել է նախարարի պաշտոնից նրա հրաժարականին:
Թերթը նշում է, որ ցուցմունքներ տալը տևել է ավելի քան 13 ժամ: Որոշումն ընդունվել է սեպտեմբերի լույս 12-ի գիշերը:
Պաշտոնյայի հայտարարել է, որ չի պատրաստվում հրաժարական տալ և «հանգիստ է քննության արդյունքների հարցում»:

Спикеру Нацсобрания Франции предъявили обвинения
Три судьи-следователя во французском городе Лилль предъявили обвинения спикеру Национальной ассамблеи (нижней палаты парламента) Франции Ришару Феррану в связи с "незаконным получением выгоды" от предприятия, сообщает РИА Новости со ссылкой на газету Parisien.
Ранее со ссылкой на телеканал BFMTV сообщалось, что спикер Национального собрания Ферран дает показания по делу о неправомерных финансовых сделках в связи с обществом страховщиков Mutuelles de Bretagne, которое в свое время привело к его отставке с поста министра.
Газета отмечает, что дача показаний продлилась более 13 часов. Решение было принято в ночь со среды на четверг.
В заявлении чиновника, которое цитирует издание, он отмечает, что "полон решимости продолжать миссию, порученную ему его партнерами и избирателями". То есть, таким образом, он не собирается уходить в отставку со своего поста. Ферран заявил, что "спокоен в отношении результатов разбирательства".