Նիկոլ Փաշինյանը տիկնոջ հետ ներկա է գտնվել «Կիլիկիա. Առյուծների երկիր» կարճամետրաժ ֆիլմ-ակնարկների պրեմիերային (լուսանկարներ)
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը տինոջ՝ Աննա Հակոբյանի հետ «Կինո Պարկ» կինոթատրոնում ներկա է գտնվել «Կիլիկիա. Առյուծների երկիր» կարճամետրաժ ֆիլմ-ակնարկների պրեմիերային:
«Կիլիկիա. Առյուծների երկիր»-ը Կիլիկիայի հայոց թագավորության մասին պատմող առաջին և միակ խաղարկային կինոնախագիծն է․ այն ընդգրկում է թագավորության 300- ամյա պատմությունը: Կինոնախագիծը բաղկացած է 3 ֆիլմ ակնարկներից, որոնք հանդիսականին տեղափոխելու են միջնադար՝ ծանոթանալու Կիլիկիո 3 իշխող դինաստիաների՝ Ռուբինյանների, Հեթումյանների և Լուսինյանների կենտրոնական կերպարներին:
Ակնարկները նկարահանված են համաշխարհային ժամանակակից ֆիլմարտադրության չափանիշներին համապատասխան՝ սկսած զինամթերքի, հագուստների ընտրությունից մինչև գրաֆիկական և անիմացիոն լուծումներ։

Prime Minister Nikol Pashinyan and his spouse Anna Hakobyan attended the premiere of a series of short films, entitled “Kilikia - Land of Lions,” which was held at Cinema Park movie-house in Yerevan. The “Cilicia – Land of Lions” is the first and only feature film telling about the Armenian Kingdom of Cilicia; it covers the Kingdom’s 300-year-long history.
The project consists of 3 short films that take the audience through the Middle Ages to get them familiarized with the central characters of the 3 ruling dynasties of Cilicia: the Rubinians, the Hetumians and the Lusignans.
The features are filmed in line with modern filmmaking standards, ranging from ammunition, clothing choices to graphic and animation solutions.