Ռուսաստանի, Թուրքիայի և Իրանի նախագահները կհանդիպեն Անկարայում
Ռուսաստանի, Թուրքիայի և Իրանի նախագահներ Վլադիմիր Պուտինը, Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանն ու Հասան Ռոհանին Անկարայում Սիրիայի ճգնաժամի կարգավորման հարցով գագաթաժողովի շրջանակում կքննարկեն Իդլիբի իրավիճակը: Այս մասին հայտարարել է Թուրքիայի նախագահը, հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը
«Անկարայում եռակողմ հանդիպման ժամանակ հիմնական ուշադրությունը կհատկացվի Իդլիբին: Ինչպես նաև տեղի կունենա թուրքական դիտակետերի և ահաբեկչական կազմակերպությունների մասին կարծիքների փոխանակում»,- ասել է Էրդողանը:
Նա նաև նշել է, որ Անկարան «շարունակում է Սիրիայում միջազգային կոալիցիոն ուժերի հետ համագործակցությունը»:

Эрдоган: президенты РФ, Турции и Ирана на саммите в Анкаре обсудят ситуацию в Идлибе
Президенты России, Турции и Ирана - Владимир Путин, Реджеп Тайип Эрдоган и Хасан Роухани - обсудят в понедельник на саммите по сирийскому урегулированию в Анкаре ситуацию в Идлибе. Об этом заявил в пятницу турецкий лидер в эфире телеканала NTV, передает ''ТАСС''
"Основное внимание на трехсторонней встрече в Анкаре будет уделено Идлибу. Также состоится обмен мнениями относительно [турецких] наблюдательных пунктов и борьбы с террористическим организациями", - подчеркнул Эрдоган.
Президент также сказал, что Анкара "продолжает сотрудничество с силами [международной] коалиции" в Сирии. "Мы также проводим контакты и с ними", - добавил он.