Նախագահ Արմեն Սարգսյանն ընդունել է միջազգային փորձագետներ և վենչուրային ներդրողներ Լուիջի Ամատին և Բրիջիթ Բոումենին
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր ընդունել է միջազգային փորձագետներ և վենչուրային ներդրողներ, «Business Angels Europe» կազմակերպության նախագահ և «МЕТА» վենչուրային ընկերության գործադիր տնօրեն, իտալական հրեշտակ ներդրողների ցանցի հիմնադիր Լուիջի Ամատին և Եվրոպայի բիզնես ներդրող հրեշտակների ցանցի (EBAN) պատվավոր նախագահ Բրիջիթ Բոումենին։
Միջազգային փորձագետները մեր երկրում են BANA-ի՝ Business Angel Network of Armenia-ի հրավերով ՝ տեղեկատվական տեխնոլոգիաների և բիզնեսի ղեկավարների ու ներդրողների համար կազմակերպվող համաժողովին մասնակցելու և ներդրումների ներգրավման, ստարտափերի էկոհամակարգերի ձևավորման և այլ հարցերում խորհրդատվություն տրամադրելու նպատակով:
Նախագահ Արմեն Սարգսյանը ողջունել է նրանց այցը և հայկական ընկերություններին ու ստարտափ թիմերին իրենց փորձով ու գիտելիքներով օգտակար լինելու պատրաստակամությունը:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել Հայաստանում տեղեկատվական և բարձր տեխնոլոգիաների զարգացման հեռանակարների, ստարտափերի էկոմիջավայրի ձևավորման և կայացման հարցերի շուրջ:

Армен Саркисян принял международных экспертов и венчурных инвесторов Луиджи Амати и Бриджитт Бауманн
Президент Республики Армен Саркисян сегодня принял международных экспертов и венчурных инвесторов, президента организации "Business Angels Europe" и исполнительного директора венчурной компании "МЕТА", основателя итальянской сети бизнес-ангелов Луиджи Амати и почётного президента инвестиционной Европейской сети бизнес-ангелов (EBAN) Бриджитт Бауманн.
Международные эксперты находятся в нашей стране по приглашению организации Business Angel Network of Armenia (BANA) для участия в организуемой для руководителей и инвесторов сферы информационных технологий и бизнеса конференции, а также для консультаций по привлечению инвестиций, формированию экосистем стартапов и по другим вопросам.
Президент Армен Саркисян приветствовал их визит и готовность быть полезными армянским компаниям и стартап-командам своими знаниями и опытом.
Собеседники обменялись мыслями по поводу перспектив развития в Армении информационных и высоких технологий, по вопросам формирования и становления экосистемы стартапов.