Վլադիմիր Զելենսկու գործունեությանը հավանություն է տալիս ուկրաինացիների 70 տոկոսը. հարցում
Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկու գործունեությանը դրական գնահատական էտվել երկրի բնակիչների 70 տոկոսը, բացասական՝ 9 տոկոսը: Այդ մասին են վկայում սոցիոլոգիական հարցման տվյալները, որոնք սեպտեմբերի 17-ին հրապարակել է Ռազումկովի կենտրոնի սոցիոլոգիական ծառայությունը:
Ավելի վաղ «Ռեյտինգ» սոցիոլոգիական խումբը հրապարակել էր սեփական հարցման տվյալները, որոնց համաձայն, Զելենսկու գործունեությունից գոհ է հարցման մասնակիցների 71 տոկոսը, 11 տոկոսը հակառակ կարծիքին է, 18 տոկոսը չի կարողացել ճշտել իր վերաբերմունքը նրա նկատմամբ:
«Նախագահ Վլադիմիր Զելենսկու գործունեությունը դրական է գնահատում մասնակիցների 70 տոկոսը, բացասական՝ 9 տոկոսը: Ուկրաինայի նախարարների կաբինետի նոր կազմին դրական գնահատական է տվել 45 տոկոսը, բացասական՝ 8 տոկոսը»,- ասված է նյութում:
Հարցման տվյալներով՝ մասնակիցների 62 տոկոսը կարծում է, որ նոր իշխանության գործունեությունը երկրում կհանգեցնի իրադրության բարելավման, 7 տոկոսի կարծիքով՝ կհանգեցնի իրադրության վատթարացման, 15 տոկոսը կարծիք է հայտնել, որ այն էականորեն չի փոխի իրադրությունը:

Опрос показал, как украинцы оценивают деятельность Зеленского
Положительную оценку деятельности президента Украины Владимира Зеленского дали 70% жителей страны, отрицательную – 9%, свидетельствуют данные социологического опроса, опубликованного во вторник социологической службой Центра Разумкова, передает РИА Новости.
Ранее социологическая группа "Рейтинг" 12 сентября опубликовала данные своего опроса, согласно которым деятельностью Зеленского довольны 71% опрошенных, 11% - противоположного мнения, 18% не смогли сформировать свое отношение к нему.
"Деятельность президента Владимира Зеленского оценивают положительно 70% респондентов, отрицательно - 9%. Нового состава кабинета министров Украины - положительно 45%, отрицательно – 8%", - говорится в опросе.
По данным опроса, 62% опрошенных считают, что деятельность новой власти приведет к улучшению ситуации в стране, 7% - что приведет к ухудшению ситуации, 15% - что она существенно не изменит ситуацию в стране.
Опрос проводился с 6 по 11 сентября 2019 года на всей территории Украины за исключением неподконтрольных Киеву территорий Донбасса. Всего опрошены 2018 респондентов старше 18 лет. Статистическая погрешность не превышает 2,3%.