Ստեփանակերտն ընդլայնում է իր միջազգային կապերը
Ստեփանակերտի քաղաքային համայնքի ավագանին ընդունել է որոշում՝ Ավստրալիայի Ռայդ քաղաքը որպես քույր քաղաք հռչակելու մասին։
Որոշման մեջ համոզմունք է հայտնվում, որ երկու քաղաքների միջև բարեկամության հաստատումն ու ընդլայնումը կնպաստեն նրանց բնակիչների միջև բարեկամական կապերի ձևվորմանն ու ամրապնդմանը, ինչպես նաև Արցախի Հանրապետության և Ավստրալիայի միջև գործընկերային հարաբերությունների հաստատմանը։
Ստեփանակերտի ավագանու որոշումը հետևել է Ռայդ քաղաքի քաղաքային խորհրդի կողմից համանման բանաձևին, որը միաձայն ընդունվել է ս. թ. հուլիսի 23-ին` արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանի գլխավորած Արցախի Հանրապետության պաշտոնական պատվիրակության՝ Ավստրալիա կատարած աշխատանքային այցի նախօրեին։

Степанакерт расширяет международные связи
Совет старейшин Степанакертской городской общины принял решение провозгласить австралийский Райд городом-побратимом Степанакерта.
В решении выражено убеждение, что установление и укрепление дружбы между городами будут способствовать формированию и развитию дружественных связей между жителями городов, а также налаживанию партнерских отношений между Республикой Арцах и Австралией.
Решение Совета старейшин последовало за аналогичной резолюцией Городского совета города Райд, принятой 23 июня 2019 года в преддверии визита в Австралию официальной делегации Республики Арцах во главе с министром иностранных дел Масисом Маиляном.