Ստեփանակերտն ընդլայնում է իր միջազգային կապերը
Ստեփանակերտի քաղաքային համայնքի ավագանին ընդունել է որոշում՝ Ավստրալիայի Ռայդ քաղաքը որպես քույր քաղաք հռչակելու մասին։
Որոշման մեջ համոզմունք է հայտնվում, որ երկու քաղաքների միջև բարեկամության հաստատումն ու ընդլայնումը կնպաստեն նրանց բնակիչների միջև բարեկամական կապերի ձևվորմանն ու ամրապնդմանը, ինչպես նաև Արցախի Հանրապետության և Ավստրալիայի միջև գործընկերային հարաբերությունների հաստատմանը։
Ստեփանակերտի ավագանու որոշումը հետևել է Ռայդ քաղաքի քաղաքային խորհրդի կողմից համանման բանաձևին, որը միաձայն ընդունվել է ս. թ. հուլիսի 23-ին` արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանի գլխավորած Արցախի Հանրապետության պաշտոնական պատվիրակության՝ Ավստրալիա կատարած աշխատանքային այցի նախօրեին։

Stepanakert Extends its International Relations
Stepanakert City Council of Elderly adopted a decision to proclaim the Australian city of Ryde as a twin city.
The Council expresses conviction that establishment and expansion of friendship between the two cities will contribute to building and strengthening friendly relations between their peoples, as well as facilitating partnership between the Republic of Artsakh and Australia.
The decision of the Stepanakert Council of Elderly followed a similar resolution unanimously adopted by the City Council of Ryde on July 23, 2019 on the eve of the working visit of the official delegation of the Republic of Artsakh to Australia headed by Minister of Foreign Affairs Masis Mayilian.