ԱԱ. Պայքարի մեջ են մտնում ազատ ոճի ըմբիշները
Ղազախստանի մայրաքաղաք Նուր-Սուլթանում ընթացող ըմբշամարտի աշխարհի առաջնությունում սեպտեմբերի 19-ին պայքարի մեջ կմտնեն ազատ ոճի ըմբիշները, տեղեկացնում է ՀԱՕԿ-ը։ Գորգ դուրս կգան 57 և 65 կգ քաշային ըմբիշները։
57 կգ քաշային կարգում Հայաստանը ներկայացնում է Եվրոպայի գործող չեմպիոն Արսեն Հարությունյանը: Նա պայքարը սկսելու է 1/16 եզրափակչից, որտեղ նրա մրցակիցը կլինի Վրաստանը ներկայացնող Օտարի Գոգավան։
65 կգ քաշային կարգում Հայաստանը կներկայացնի Վազգեն Թևանյանը: Նա ևս պայքարը կսկսի որակավորման փուլից, որտեղ կմրցի Եվրոպական խաղերի բրոնզե մեդալակիր, Ուկրաինան ներկայացնող Գոռ Հովհաննիսյանի հետ:

ЧМ: В борьбу вступают борцы вольного стиля
На проходящем в столице Казахстана Нур-Султане чемпионате мира по борьбе 19-го сентября в борьбу вступят борцы вольного стиля. Об этом сообщает пресс-служба НОК Армении.
На ковер выйдут борцы весовых категорий 57 и 65 кг.
В весовой категории 57 кг Армению представит действующий чемпион Европы Арсен Арутюнян. Он начнет борьбу с 1/16 финала, где его соперником станет представитель Грузии Отари Гогава.
В весовой категории 65 кг Армению представит Вазген Теванян. Он также начнет борьбу с квалификационного раунда, где поборется с бронзовым медалистом Европейских игр, представляющим Украину Гором Оганесяном.