Իրանի դեմ պատերազմը «ծայրահեղ տարբերակ» է․ Թրամփ
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը Սաուդյան Արաբիայի նավթային օբյեկտների վրա հարձակումների ֆոնին հայտարարել է, որ Իրանի հետ պատերազմի մասին խոսք լինել չի կարող, «կան բազմաթիվ այլ տարբերակներ», հաղորդում է Voanews-ը:
«Կան ծայրահեղ տարբերակներ, ինչպես նաև այլ շատ այլ՝ մեղմ տարբերակներ: Ծայրահեղ տարբերակ ասելով՝ նկատի ունեմ պատերազմը: Ո՛չ, մենք չենք պատրաստվում դիմել ծայրահեղ տարբերակի»,- լրագրողների հետ զրույցում հայտնել է Սպիտակ տան ղեկավարը և վստահեցրել. «Մենք պահպանում ենք մեր անսասան դիրքերը»:
Ինչպես հաղորդում է աղբյուրը՝ Թրամփն իր այս հայտարարությունն արել է Իրանի դեմ տնտեսական պատժամիջոցները զգալիորեն ընդլայնելուց ժամեր անց:

Trump: "Many Options" to Respond to Iranian Attacks on Saudi Oil Fields
President Donald Trump said Wednesday the U.S. has "many options" in addition to military strikes to respond to Iran's missile and drone attacks that knocked out half of Saudi Arabia's oil production last weekend, VoA reports.
"We're in a very strong position," Trump told reporters on an airport tarmac in California as he headed to a political fundraiser. In Saudi Arabia, Secretary of State Mike Pompeo accused Iran of carrying out an "act of war" in the attacks.
Trump's statement came hours after he said he is "substantially" increasing economic sanctions against Iran in the wake of the oil field attacks that Washington says were launched by Tehran.