Թրամփի և Զելենսկու առաջին հանդիպումը կկայանա Նյու Յորքում. Սպիտակ տուն
ԱՄՆ փոխնախագահ Մայք Փենսը և Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին չորեքշաբթի հեռախոսազրույց են ունեցել, որի ընթացքում քննարկել են երկու երկրների հարաբերությունները, ինչպես նաև Նյու Յորքում ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի շրջանակում ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի հետ Ուկրաինայի նախագահի առաջիկա հանդիպումը:
Ավելի վաղ ՄԱԿ-ում Ուկրաինայի մշտական ներկայացուցիչ Վլադիմիր Ելչենկոն հայտնել էր, որ ԱՄՆ-ի և Ուկրաինայի նախագահների հանդիպումը Գլխավոր ասամբլեայի շրջանակում կարող է տեղի ունենալ սեպտեմբերի 23-26-ն ընկած ժամանակահատվածում:
«Փոխնախագահը հեռախոսազրույց է ունեցել Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկու հետ և նրա հետ քննարկել հաջորդ շաբաթ Նյու Յորքում ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայում նախագահ Զելենսկու առաջիկա հանդիպումը Թրամփի հետ», - ասված է ԱՄՆ փոխնախագահի մամուլի ծառայության հաղորդագրության մեջ:

The White House Spoke About Trump's Plans to Meet With Zelensky at the UN
The White House confirmed the information that the first meeting of US President Donald Trump and Ukrainian leader Vladimir Zelensky will be held on the sidelines of the UN General Assembly, tellerreport.com reports citing RIA Novosti.
"The vice president spoke by telephone with Ukrainian President Vladimir Zelensky ... and discussed with him the upcoming meeting between President Trump and President Zelensky next week at the UN General Assembly in New York," the statement said.
Earlier, the press service of the President of Ukraine said that Zelensky had a telephone conversation with Pence. It is noted that the Ukrainian leader thanked the United States for the assistance provided to Ukraine.