Նիկոլ Փաշինյանն այցելել է Հայաստանի հանրային հեռուստաընկերություն
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այցելել է Հայաստանի հանրային հեռուստաընկերություն: Վարչապետը շրջայց է կատարել հեռուստաընկերությունում, մասնավորապես, եղել է արխիվի նոր մասնաշենքում՝ ծանոթացել կատարված աշխատանքներին և տեղադրված նոր տեխնիկական միջոցներին: Արխիվային նոր մասնաշենքը համալրվել է թվայնացման և արխիվային նյութերի վերականգնման ժամանակակից սարքավորումներով՝ JICA պետական գործակալության աջակցությամբ:
Կառավարության ղեկավարը եղել է նաև եթերային բաժնում, որտեղ նրան են ներկայացվել հեռուստաեթերի բովանդակային և տեխնիկական որակի բարձրացման ուղղությամբ իրականացված աշխատանքները:
Այնուհետև վարչապետը խորհրդակցություն է անցկացրել Հանրային հեռուստաընկերության ղեկավար անձնակազմի և ստեղծագործական խմբի ներկայացուցիչների հետ, որի ընթացքում ներկայացվել է Առաջին ալիքի աշխատանքային հաշվետվությունը:
Կառավարության ղեկավարը ներկա է գտնվել նաև Հանրային հեռուստաընկերությունում կազմակերպված «Ժամանակների խաչմերուկ» համերգ-նախագծի նկարահանմանը:

Никол Пашинян посетил Общественную телекомпанию Армении
Премьер-министр Никол Пашинян посетил Общественную телекомпанию Армении. Премьер-министр прошелся по зданию телекомпании, в частности, посетил новый корпус архива, чтобы ознакомиться с проделанной работой и установленным новым техническим оборудованием. Новый корпус архива оснащен современным оборудованием для оцифровки и восстановления архивных материалов при поддержке государственного агентства JICA.
Глава правительства также посетил эфирное отделение, где ему была представлена осуществленная работа по улучшению содержания и технического качества телевещания.
Затем премьер-министр провел совещание с представителями руководства и творческой группы Общественной телекомпании, в ходе которого был представлен рабочий отчет Первого канала.
Глава правительства также присутствовал на съемках проекта Общественной телекомпании "Перекресток времен".