Արմեն Սարգսյանն ընդունել է Boeing միջազգային կորպորացիայի պատվիրակությանը
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր ընդունել է Boeing միջազգային կորպորացիայի պատվիրակությանը՝ փոխնախագահ Ռիչարդ Մյուլենբեկի գլխավորությամբ:
Հանդիպմանն անդրադարձ է եղել Հայաստանի հետ կորպորացիայի համագործակցության հնարավորություններին և հեռանկարներին: Հյուրերը տեղեկացրել են այցի նպատակների մասին՝ նշելով, որ ներկայումս ուսումնասիրում են Հայաստանի ավիացիոն ոլորտն ու համագործակցության հնարավորությունները:
Նախագահ Սարգսյանը ողջունել է պատվիրակության այցը Հայաստան՝ վստահություն հայտնելով, որ կառավարության և կորպորացիայի միջև հեռանկարային համագործակցություն կձևավորվի:
Հանդիպմանն ադրադարձ է եղել նաև նախագահական նախաձեռնություններին, մասնավորապես, գիտության և տեխնոլոգիաների զարգացմանն ուղղված ATOM (Advanced tomorrow) նախաձեռնությանը և դրա շրջանակում, ի թիվս միջազգային տեխնոլոգիական այլ առաջատար ընկերությունների, նաև Boeing–ի հետ համագործակցության հնարավորություններին:

Президент Армен Саркисян принял делегацию международной корпорации Boeing
Президент Республики Армен Саркисян сегодня принял делегацию международной корпорации Boeing, возглавляемую вице-президентом Ричардом Мюленбеком.
На встрече речь шла о возможностях и перспективах сотрудничества корпорации с Арменией. Гости проинформировали о целях визита, отметив, что в настоящее время изучают авиационную сферу Армении и возможности сотрудничества.
Президент Саркисян приветствовал визит делегации в Армению, выразив уверенность, что между правительством и корпорацией будет налажено перспективное сотрудничество.
На встрече речь шла также о Президентских инициативах, в частности о направленной на развитие науки и технологий инициативе ATOM (Advanced Tomorrow) и о возможностях сотрудничества в рамках этой инициативы с Boeing-ом, наряду с другими ведущими международными технологическими компаниями.