Արմեն Սարգսյանն ընդունել է ֆրանսիացի հայտնի գործարար Հենրի Պրոգլյոյին
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր ընդունել է ֆրանսիացի հայտնի գործարար, Electricité de France ընկերության խորհրդի նախկին նախագահ և գլխավոր տնօրեն, Veolia Environnement ընկերության նախկին գործադիր տնօրեն Հենրի Պրոգլյոյին:
Ֆրանսիացի գործարարը նշել է, որ շարունակում է աշխատել մի շարք կարևոր ու մասնագիտացված միջազգային խմբերի հետ՝ Հայաստան ներդրումներ ներգրավելու ուղղությամբ: Մասնավորապես խոսվել է շրջակա միջավայրի, ենթակառուցվածքների զարգացման, թափոնների վերամշակման եւ արդյունավետ կառավարման ոլորտներում փոխգործակցության հնարավորությունների ու հեռանկարների մասին։
Արմեն Սարգսյանը անդրադարձել է նաև նախագահական նոր նախաձեռնության՝ գիտության և տեխնոլոգիաների զարգացմանն ուղղված ATOM (Advanced tomorrow) ծրագրի եւ դրա շրջանակում համագործակցության հնարավորությունների մասին:
Հենրի Պրոգլյոյի հետ նախագահ Սարգսյանը հանդիպել էր դեռեւս այս տարվա փետրվարին՝ Փարիզում: Այնուհետև հայտնի գործարարը մասնակցել էր նախագահ Սարգսյանի նախաձեռնությամբ Դիլիջանում կայացած՝ «Մտքերի հայկական գագաթնաժողովին»:

Президент Армении принял известного французского предпринимателя Генри Проглио
Президент Республики Армен Саркисян сегодня принял известного французского предпринимателя, бывшего президента Совета компании и генерального директора Electricité de France и бывшего генерального директора Veolia Environnement Генри Проглио.
Французский предприниматель отметил, что продолжает работать с рядом важных и специализированных международных групп в направлении привлечения инвестиций в Армению. В частности, речь шла о возможностях и перспективах взаимодействия в вопросах охраны окружающей среды, развития инфраструктур, переработки отходов и эффективного управления.
Армен Саркисян рассказал также о новой президентской инициативе, направленной на развитие науки и технологий – программе ATOM (Advanced Tomorrow) и о возможностях сотрудничества в рамках этой программы.
С Генри Проглио президент Саркисян встречался еще в феврале этого года в Париже. Затем известный предприниматель принял участие в состоявшемся в Дилижане по инициативе Президента Саркисяна форуме “Armenian Summit of Minds”.