Բակո Սահակյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Հայկ Հարությունյանի ընտանիքին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը ցավակցական հեռագիր է հղել ՀՀ նախկին ոստիկանապետ, ոստիկանության գեներալ-գնդապետ Հայկ Հարությունյանի ընտանիքին:
«Խոր ցավով տեղեկացա գեներալ-գնդապետ Հայկ Արտեմի Հարությունյանի ողբերգական մահվան մասին:
Հայկ Հարությունյանն աչքի էր ընկնում իր գործին հատուկ նվիրվածությամբ և բարձր արհեստավարժությամբ: Նա պատվի ու արժանապատվության մարդ էր, մեծ հեղինակություն ուներ ծառայակիցների շրջանում և վայելում էր նրանց անկեղծ հարգանքը, շոշափելի ներդրում է ունեցել Հայաստանի ոստիկանության համակարգի կայացման և զարգացման գործում:
Իր գործունեության ընթացքում Հայկ Հարությունյանը հատուկ ուշադրություն էր դարձնում Արցախին, երկու հայկական հանրապետությունների համապատասխան գերատեսչությունների միջև կապերի խորացմանն ու ընդլայնմանը:
Արցախի ժողովրդի, իշխանությունների և անձամբ իմ անունից ցավակցություն ու զորակցություն եմ հայտնում հանգուցյալի բոլոր հարազատներին ու մերձավորներին, մաղթում տոկունություն ու ոգու կորով։
Հայկ Արտեմի Հարությունյանի պայծառ հիշատակը միշտ վառ կմնա մեր սրտերում, բոլոր նրանց, ովքեր ճանաչել, ծառայել և շփվել են նրա հետ»:

Bako Sahakyan Sent a Condolence Letter to the Family of Former Police Chief of the Republic of Armenia, Colonel-General Hayk Haroutyunyan
Artsakh Republic President Bako Sahakyan sent a condolence letter to the family of former Police Chief of the Republic of Armenia, Colonel-General Hayk Haroutyunyan.
"I have learnt with deep sorrow of the tragic death of Colonel-General Hayk Haroutyunyan.
Hayk Haroutyunyan was distinguished by his special commitment and high professionalism. He was a man of honor and dignity, was considered a high authority among his colleagues and enjoyed their sincere respect, made a significant contribution to the establishment and development of the Armenian Police system.
During his service Hayk Haroutyunyan paid special attention to Artsakh, to deepening and expanding ties between the corresponding structures of the two Armenian republics.
On behalf of the people, authorities of Artsakh and myself personally I extend my condolences and support to all the relatives and friends of the deceased, wishing them endurance and strength of spirit.
The bright memory of Hayk Haroutyunyan will always remain in our hearts, in the hearts of all those who have known him, served and communicated with him."