Մակրոնը Թրամփի հետ զրույցից հետո ևս մեկ հանդիպում է անցկացրել Ռոուհանիի հետ. AFP
Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը նոր հանդիպում է անցկացրել Իրանի նախագահ Հասան Ռոուհանիի հետ ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփի հետ կայացած զրույցից հետո: Այդ մասին սեպտեմբերի 25-ին հայտնում է France-Presse գործակալությունը՝ վկայակոչելով Ելիսեյան պալատի ներկայացուցչին:
Մակրոնի և Ռոուհանիի հանդիպումը դարձել է երկրորդը վերջին 24 ժամվա ընթացքում: Ինչպես նշում է գործակալութունը, այն նախատեսված չէր Մակրոնի ժամանակացույցով, որը փորձում է նպաստել Վաշինգտոնի և Թեհրանի միջև լարվածության թուլացմանը:
Reuters գործակալության տեղեկությունների համաձայն՝ Ֆրանսիայի ղեկավարը Ռուհանիին ասել է, որ նա «բաց կթողնի հնարավորությունը», եթե ԱՄՆ-ը լքի՝ չզրուցելով Թրամփի հետ:

AFP: Макрон провел еще одну встречу с Роухани после беседы с Трампом
Президент Франции Эмманюэль Макрон провел новую встречу с президентом Ирана Хасаном Роухани после беседы с американским лидером Дональдом Трампом. Об этом в среду сообщило Agence France-Presse (AFP) со ссылкой на представителя Елисейского дворца, передает ТАСС.
Встреча Макрона и Роухани стала второй за последние сутки. Как отмечает агентство, она не значилась в календаре главы французского государства, пытающегося содействовать снижению напряженности между Вашингтоном и Тегераном в надежде на переговоры между двумя странами.
По сведениям агентства Reuters, французский лидер сказал Роухани, что тот "упустит возможность", если покинет США, не побеседовав с Трампом.