Ինձ վրա կարող է ճնշում գործադրել միայն որդիս. Զելենսկի
Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին մեկնաբանել է տեղեկություններն առ այն, որ ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը կարող էր իր վրա ճնշում գործադրել հեռախոսազրույցի ընթացքում։
«Ինձ վրա ոչ ոք ճնշում գործադրել չի կարող, որովհետև ես անկախ երկրի նախագահ եմ։ Ինձ վրա կարող է ճնշում գործադրել միայն որդիս, որը վեց տարեկան է»,- ասել է նա լրագրողներին, փոխանցում է ՌԲԿ-ն։
Հարցին, թե չի պատրաստվում արդյոք ինչ-որ բան խնդրել Թրամփից, Զելենսկին պատասխանել է, որ կարելի է խոսել աջակցության մասին, բայց «Ուկրաինան նոր, ուժեղ երկիր է, ոչ մեկից ոչինչ չի խնդրում և կարող է ինքը «ինչ-որ մեկին օգնել»։

Зеленский ответил на вопрос о давлении со стороны Трампа
Президент Украины Владимир Зеленский прокомментировал сообщения о том, что американский лидер Дональд Трамп мог оказать на него давление в ходе телефонного разговора.
"На меня никто не может давить, потому что я президент независимой страны. На меня может давить только мой сын, которому шесть лет", - сказал он журналистам (ответ президента в эфире показал телеканал "Россия 24"), передает РБК
На вопрос о том, не собирается ли он чего-нибудь просить у Трампа, Зеленский сказал, что можно говорить о поддержке, но "Украина - новая, сильная страна, ни у кого ничего не просит" и сама может "кому-то помочь".