Վարչապետի հետ եկեղեցուն ու հայրենիքին հուզող խնդիրների շուրջ քննարկում կունենանք. Գարեգին Բ
Ամենայն Հայոց կաթողիկոս Գարեգին Բ-ն Նիկոլ Փաշինյանի հետ կքննարկի վերջինիս կողմից եկեղեցուն առնչվող հայտարարությունը:
«Ամենայն հավանականությամբ, վարչապետի վերադարձին Հայաստան այդ խնդրի առնչությամբ լուսաբանում կունենանք: Պարբերաբար հանդիպում ենք ու քննարկում եկեղեցուն ու հայրենիքին հուզող խնդիրներ ու հարցեր: Այդ առնչությամբ, հավանաբար, անդրադարձ կլինի նաև այդ խնդրին», - ասաց Գարեգին Բ-ն լրագրողների հետ ճեպազրույցում, գրում է Aysor-ը:
Անդրադառնալով վերջին շրջանում երկրում տեղի ունեցող իրադարձություններին՝ մասնավորապես, ուժային կառույցների ղեկավարների պաշտոններրը թողնելուն Գարեգին Բ-ն նշեց. «Տեսնում ենք, որ բավականին հարցեր կան ծառացած մեր երկրի առջև, որոնք հուզում են ժողովրդին: Լիահույս ենք, որ բոլոր խնդիրները իրենց բարվոք լուծումը կստանան»:
Հիշեցնենք, որ Լոս Անջելեսում մամուլի ասուլիսի ժամանակ Նիկոլ Փաշինյանն անդրադարձել էր պետություն-եկեղեցի հարաբերություններին՝ նշելով, որ եթե եկեղեցականները որոշեն «քանդել կառավարության ոտքի տակը», ապա ծնկի կբերվեն:

Catholicos of All Armenians to Conduct Discussions with the PM Upon his Arrival From the USA
His Holiness Catholicos of All Armenians Karekin II will discuss with Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan the statement about the church the premier made in USA.
“More probably we will refer to the issue upon the return of the prime minister to Armenia. We are periodically meeting and discussing the issues relating to the church and the homeland. More probably we will refer to the statement as well,” the Catholicos told the reporters.
Referring to the recent developments and particularly the resignations of law enforcement bodies’ chiefs, Karekin II said the country faces many issues the people are concerned with.
“We hope all the issues will get their solutions,” the Catholicos said, reports Aysor.
At a news conference in Los Angeles Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan referred to the state-church relations, noting that if the church decides to “dig a hole under government’s feet, they will be brought to their knees.”