Գոռ Մինասյանը՝ աշխարհի փոխչեմպիոն, Ռուբեն Ալեքսանյանը՝ բրոնզե մեդալակիր
Թաիլանդում ավարտված ծանրամարտի աշխարհի առաջնության գերծանր քաշային կարգում (+109 կգ) Հայաստանը նվաճեց 2 մեդալ, տեղեկացնում է ՀԱՕԿ-ը:
Ռիո-2016 Օլիմպիական խաղերի արծաթե մեդալակիր Գոռ Մինասյանը դարձավ աշխարհի փոխչեմպիոն, իսկ Ռուբեն Ալեքսանյանը արժանացավ բրոնզե մեդալի:
Գոռ Մինասյանը երկամարտում գրանցեց 460 կգ (212+248) արդյունք, իսկ 2019թ. Եվրոպայի առաջնության բրոնզե մեդալակիր Ռուբեն Ալեքսանյանը՝ 437 կգ (192+245):
Մինասյանն արծաթե մեդալ նվաճեց նաեւ պոկում ու հրում վարժություններում: Ռուբեն Ալեքսանյանը պոկում վարժությունում 6-րդն էր, իսկ հոկում վարժությունում նվաճեց փոքր բրոնզե մեդալ:
Ծանրամարտի Հայաստանի հավաքականն ԱԱ-ում ելույթն ավարտեց երկամարտի 4 մեդալով՝ 2 ոսկե, մեկ արծաթե ու մեկ բրոնզե:
Թիմային հաշվարկում Հայաստանի հավաքականը գրավեց երկրորդ տեղը՝ զիջելով միայն երկամարտում 5 ոսկե մեդալ նվաճած Չինաստանին:

В командном зачете сборная Армении заняла второе место
На завершившемся в Таиланде чемпионате мира по тяжелой атлетике в супертяжелой весовой категории (+109 кг) Армения завоевала 2 медали. Об этом сообщает пресс-служба НОК Армении.
Серебряный медалист Олимпийских игр Рио-2016 Гор Минасян стал вице-чемпионом мира, а Рубен Алексанян завоевал бронзовую медаль.
Гор Минасян набрал в сумме двоеборья 460 кг (212+248), а бронзовый медалист чемпионата Европы Рубен Алексанян - 437 кг (192+245).
Минасян также завоевал серебряную медаль в рывке и в толчке. Рубен Алексанян в рывке занял 6-е место, а в толчке завоевал малую бронзовую медаль.
Сборная Армении по тяжелой атлетике завершила выступления на ЧМ с 4-мя медалями: 2 золотые, 1 серебряная и 1 бронзовая.
В командном зачете сборная Армении заняла второе место, уступив лишь Китаю, завоевавшему в сумме двоеборья 5 золотых медалей.