Արտերկրում հանդես եկող 14 ֆուտբոլիստ հրավիրվել է ազգային հավաքական
Հոկտեմբերի 12-ին և 15-ին Հայաստանի ազգային հավաքականը կանցկացնի Եվրո-2020-ի ընտրական փուլի J խմբի յոթերորդ և ութերորդ տուրերի հանդիպումները՝ մրցելով համապատասխանաբար Լիխտենշտեյնի և Ֆինլանդիայի հավաքականների հետ: Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Արմեն Գյուլբուդաղյանցն արդեն հրապարակել է Հայաստանի ազգային հավաքականի՝ արտերկրում հանդես եկող ֆուտբոլիստների անունները, որոնք ստացել են նախապատրաստական հավաքին մասնակցելու հրավեր:
Որոշակի ընդմիջումից հետո ազգային հավաքական է հրավիրվել Ժոա Ժորդի Մոնրո Արարատը: Վնասվածքի պատճառով Կամո Հովհաննիսյանի մասնակցությունը առաջիկա հանդիպումներին հարցականի տակ է: Այդուհանդերձ, նա ազգային հավաքականին միանալու հրավեր է ստացել:
Արսեն Բեգլարյան, «Դնեպր» (Բելառուս)
Արարատ Մոնրո, «Դեպորտիվո Բոյակո Չիկո» (Կոլումբիա)
Կամո Հովհաննիսյան, «Ժետիսու» (Ղազախստան)
Անդրե Չալըշըր «Գյոթեբորգ» (Շվեդիա)
Ռումյան Հովսեփյան, «Արդա» (Բուլղարիա)
Հենրիխ Մխիթարյան, «Ռոմա» (Իտալիա)
Մարկոս Պիզելլի, «Ակտոբե» (Ղազախստան)
Գևորգ Ղազարյան, «ԱԵԼ Լիմասոլ» (Կիպրոս)
Սարգիս Ադամյան, «Հոֆենհայմ» (Գերմանիա)
Տիգրան Բարսեղյան, «Կայսար» (Ղազախստան)
Էդգար Բաբայան, «Հոբրո» (Դանիա)
Ալեքսանդր Կարապետյան, «Սոչի» (Ռուսաստան)
Հայաստանի առաջնությունում հանդես եկող ֆուտբոլիստների անունները և վերջնական հայտացուցակը կհրապարակվի ավելի ուշ:

В сборную Армении вызваны 14 легионеров
Сборная Армении 12 и 15 октября  проведет отборочные матчи группы J Евро-2020 против команд Лихтенштейна и Финляндии соответственно, передает ArmFootball.com.
Главный тренер сборной Армении Армен Гюльбудагянц уже назвал имена выступающих за рубежом футболистов армянской дружины, которые приглашены для подготовки к предстоящим матчам.
После некоторого перерыва под знамена национальной сборной призван Жоа Жорди Монро Арарат. Участие Камо Оганесяна в ближайших встречах под вопросом из-за травмы. Однако его имя присутствует в списке приглашенных.
Арсен Бегларян, "Днепр" (Белоруссия)
Жоа Жорди Арарат Монро, "Депортиво Бояко Чико" (Колумбия)
Камо Оагнесян, "Жетысу" (Казахстан)
Андре Чалишир "Гетебор" (Швеция)
Оганес Амбарцумян, "Эносис Паралимни" (Кипр)
Румян Овсепян, "Арда" (Болгария)
Генрих Мхитарян, "Рома" (Италия)
Маркос Пизелли, "Актобе" (Казахстан)
Геворг Казарян, АЕЛ Лимассол (Кипр)
Саргис Адамян, "Хоффенхайм" (Германия)
Александр Карапетян, "Сочи" (Россия).
Имена игроков, выступающих в чемпионате Армении, а также окончательный список, будут обнародованы позже.