ՀՀ պաշտպանության նախարարը շրջայց է կատարել ճամբարային ավանում
Սեպտեմբերի 27-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանն այցելել է հյուսիսային ուղղությամբ տեղակայված ճամբարային ավան, որտեղ մասնագիտական վարժանքներ են անցկացնում հանրապետությունում ընթացող ռազմավարական լայնածավալ զորավարժությունների շրջանակում զինված ուժերի շարքերը համալրած պահեստազորայինները։
ՀՀ պաշտպանության նախարարը ծանոթացել է ճամբարային ավանում ստեղծված պայմաններին, հետաքրքրվել անձնակազմի մարտավարամասնագիտական պատրաստությամբ, պատասխանել պահեստազորայիններին հետաքրքրող հարցերին:
Շնորհակալություն հայտնելով պահեստազորայիներին զորավարժության մասնակցության բարձր պատրաստատակամության համար՝ Դավիթ Տոնոյանը ևս մեկ անգամ ընդգծել է նմանօրինակ մասշտաբային զորահավաքային միջոցառումների անցկացման կարևորությունն ու արդյունավետությունը և պահեստազորի առանցքային դերակատարությունը հայրենիքի պաշտպանության գործում:

Министр обороны Армении посетил воинский лагерь
27 сентября министр обороны Армении Давид Тоноян посетил воинский лагерь, расположенный  в северном направлении, где проводится профессиональная подготовка резервистов, пополнивших  ряды вооруженных сил в рамках масштабных стратегических учений в республике.
Как сообщает "Арменпресс" со ссылкой на пресс-службу министерства обороны РА, министр Тоноян ознакомился с условиями, созданными в лагере, поинтересовался тактической и профессиональной подготовкой персонала, ответил на вопросы резервистов.
Поблагодарив  резервистов за их высокую готовность принять участие в учениях, Давид Тоноян подтвердил важность и эффективность таких масштабных мобилизационных мероприятий и ключевую роль сил запаса  в защите родины.