Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Գերմանիայի նախագահ Ֆրանկ-Վալտեր Շտայնմայերին
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության նախագահ Ֆրանկ-Վալտեր Շտայնմայերին երկրի ազգային տոնի՝ Միասնության օրվա առթիվ:
Ուղերձում մասնավորավպես ասվում է.
«Հայաստանը մեծապես կարևորում է բարեկամ Գերմանիայի հետ երկկողմ հարաբերությունների շարունակական զարգացումը: Գոհունակությամբ կարող ենք արձանագրել, որ բարեկամության և փոխըմբռնման ոգով զարգացող հայ-գերմանական հարաբերություններն ընդլայնվում են՝ ընդգրկելով նորանոր ոլորտներ։ Մեզ հաջողվել է հաստատել արդյունավետ համագործակցություն փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող գրեթե բոլոր բնագավառներում։ Բարձր ենք գնահատում Գերմանիայի շարունակական աջակցությունը Հայաստանի սոցիալ-տնտեսական զարգացման, ժողովրդավարական բարեփոխումների և ՀՀ-ԵՄ համագործակցության հետևողական խորացման հարցերում։
Լիահույս եմ, որ համատեղ ջանքերով կպահպանենք հայ-գերմանական հարաբերությունների զարգացման դրական դինամիկան՝ ի շահ մեր ժողովուրդների։
Ջերմությամբ եմ հիշում անցյալ տարի Գերմանիա կատարած իմ պաշտոնական այցը, որի շրջանակներում կառուցողական երկխոսություն ունեցանք երկկողմ հարաբերությունների հեռանկարների վերաբերյալ»:
Նախագահ Սարգսյանը Ֆրանկ-Վալտեր Շտայնմայերին մաղթել է քաջառողջություն և ամենայն բարիք, իսկ Գերմանիայի բարեկամ ժողովրդին` հետագա առաջընթաց և բարօրություն:

Армен Саркисян направил поздравительное послание Ппрезиденту Германии по случаю Дня Единства
Президент Республики Армен Саркисян направил поздравительное послание Президенту Федеративной Республики Германия Франку-Вальтеру Шайнмайеру по случаю национального праздника страны - Дня Единства.
"Армения придаёт большое значение постоянному развитию двусторонних отношений с дружественной Германией. Можем с удовлетворением констатировать. Что развивающиеся в духе дружбы и взаимопонимания армяно-германские отношения расширяются, включая в себя всё новые сферы. Нам удалось наладить эффективное сотрудничество почти во всех областях, представляющих взаимный интерес. Высоко ценим постоянную помощь Германии социально-экономическому развитию Армении, реализации демократических реформ и в вопросах последовательного углубления сотрудничества РА-ЕС.
Я преисполнен надежды, что совместными усилиями мы сохраним позитивную динамику развития армяно-германских отношений во благо наших народов.
С теплотой вспоминаю свой прошлогодний официальный визит в Германию, в рамках которого у нас состоялся конструктивный диалог о перспективах двусторонних отношений
Президент Саркисян пожелал Франку-Вальтеру Штайнмайеру крепкого здоровья и всяческих благ, а дружественному народу Германии - дальнейшего прогресса и благоденствия.