Բակո Սահակյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ուսուցչի օրվա առթիվ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հոկտեմբերի 5-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Ուսուցչի օրվա առթիվ:
«Սիրելի՛ ուսուցիչներ,
Արցախի Հանրապետության իշխանությունների և անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ ձեզ մասնագիտական տոնի` Ուսուցչի օրվա առթիվ:
Դուք իրականացնում եք կարևոր ու պատասխանատու առաքելություն՝ ուղղված մատաղ սերնդի կրթությանն ու դաստիարակությանը, և վայելում եք մեր ժողովրդի հարգանքն ու սերը:
Դպրոցական երկար ու ձիգ տարիների ընթացքում դուք գտնվում եք ձեր աշակերտների կողքին, սովորեցնում եք ոչ միայն գրել ու կարդալ, այլև տարբերել ճիշտն ու սխալը, գիտելիքների հետ միասին տալիս եք կյանքի անմոռաց դասեր, որոնք ուղեկցում են նրանց հետագա բոլոր տարիների ընթացքում:
Թանկագի՛ն ուսուցիչներ,
Մենք միշտ հիշում ենք ձեզ, ձեր բարի խորհուրդներն ու խրատները, ձեր հոգատար ու սրտացավ վերաբերմունքը, ձեր մեծ հոգու ջերմությունը, որ շռայլորեն տվել եք մեզ՝ ձեր անթիվ ու անհամար սաներին: Հիշում ու երախտապարտ ենք ձեզ: Եղեք միշտ առողջ, ուրախ ու երջանիկ: Եվ թող գիտության անդաստանում ձեր ցանած սերմերը ծլարձակեն և առատ բերք տան՝ ի նպաստ մեր հայրենիքի զարգացման ու զորացման:
Մեկ անգամ ևս շնորհավորում եմ ձեզ, սիրելի՛ ուսուցիչներ, և մաղթում խաղաղություն, քաջառողջություն, հաջողություններ ու ամենայն բարիք ձեզ և ձեր բոլոր հարազատներին ու մերձավորներին»:
15:32
Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Բորիս Ջոնսոնին
Հայաստանի և Արցախի անվտանգության թիվ 1 պաշտպանը Հայոց բանակն է. Փաշինյան
Էթյեն Մահչուփյանը՝ Ահմեթ Դավութօղլուի կուսակցության համահիմնադիր
Թուրքիայի ԱԳ նախարարությունն արձագանքել է ԱՄՆ Սենատում Հայոց ցեղասպանության ճանաչմանը
Նիկոլ Փաշինյանը հաջորդ շաբաթ կայցելի Սանկտ Պետերբուրգ
Պատմական օր է ոչ միայն հայերի, այլև Թուրքիայի ժողովրդի համար. Թուրք ցեղասպանագետ
ՀՀ ԱԳ նախարարի արձագանքն ԱՄՆ Սենատի բանաձևին
Բաքուն՝ խնդրի խաղաղ կարգավորման ջատագով. նոր իրավիճակ բանակցային սեղանին
Ազգային ժողովն արտահերթ նիստ կգումարի
11:46
Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը ողջունել է ԱՄՆ Սենատի բանաձևը Հայոց Ցեղասպանության վերաբերյալ
ԱՄՆ Սենատի բանաձևն արդարության և ճշմարտության հաղթանակն է. Վարչապետ Փաշինյան
ԱՄՆ-ի կողմից Ցեղասպանության ճանաչումը՝ աշխարհաքաղաքական զարգացումների առանցքում
11:06
ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեան ընդունել է Հայաստանի՝ «Շախմատի համաշխարհային օր» բանաձևը
10:57
Սերժ Թանկյանն արձագանքել է Հայոց Ցեղասպանության ճանաչման բանաձևի ընդունմանը
10:15
Բանաձևը ոչ մի լավ բան չի բերի Թուրքիայի և ԱՄՆ-ի հարաբերություններին․ Թուրքիայի արձագանքը Հայոց Ցեղասպանության ճանաչման բանաձևի ընդունմանը

Президент Арцаха поздравил учителей с профессиональным праздником
5 октября президент Республики Арцах Бако Саакян направил поздравительное послание по случаю Дня учителя.
От имени властей Республики Арцах и от себя лично сердечно поздравляю вас с профессиональным праздником - Днем учителя!
Вы осуществляете важную и ответственную миссию - даете знание и воспитываете подрастающее поколение, пользуясь уважением и любовью нашего народа.
На протяжении всех школьных лет вы находитесь рядом с вашими учениками, учите их не только читать и писать, но и различать правильное от ложного, даете им вместе со знаниями незабываемые уроки жизни, которые сопровождают их в течение всех последующих лет.
Мы всегда помним вас, ваши добрые советы и наставления, ваше заботливое и сердобольное отношение, теплоту вашей щедрой души, с которой вы делились с нами - вашими бесчисленными воспитанниками. Мы помним и благодарны вам. Будьте всегда здоровы, веселы и счастливы. И пусть семена, посеянные вами на полях науки, взойдут и дадут богатый урожай во имя развития и усиления нашей родины.
Вновь поздравляю вас, дорогие учителя, и желаю мира, крепкого здоровья, успехов и всех благ вам и всем вашим родным и близким!"