Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է Վլադիմիր Պուտինին՝ ծննդյան օրվա առթիվ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինին՝ ծննդյան օրվա առթիվ: Ուղերձում ասված է.
ընդունեք սրտանց շնորհավորանքներս Ձեր ծննդյան օրվա առթիվ: Մաղթում եմ Ձեզ հաջողություններ պետության ղեկավարի առաքելության իրականացման և Ձեր բոլոր ծրագրերի ու գաղափարների կյանքի կոչման գործում:
Շատ ուրախ էի, որ առիթ ունեցա հյուրընկալել Ձեզ Հայաստանում՝ Բարձրագույն Եվրասիական տնտեսական խորհրդի նիստի շրջանակում: Մեր երկկողմ հանդիպումը Երևանում և դրա շրջանակում ձեռք բերված պայմանավորվածությունները հաստատում են փոխըմբռնման և բարեկամության բարձր մակարդակը, որը բնորոշ է մեր երկրների և ժողովուրդների միջև դաշնակցային հարաբերություններին:
Շնորհակալ եմ պաշտոնական այցով Ռուսաստան այցելելու հրավերի համար: Վստահ եմ, որ համատեղ ջանքերով մեզ կհաջողվի առավել ամրապնդել մեր երկրների միջև ռազմավարական գործընկերությունը և գտնել նոր ուղիներ դրա հետագա կատարելագործման համար` ժամանակակից պահանջներին և աշխարհում տեղի ունեցող փոփոխություններին համապատասխան:
անկեղծորեն մաղթում եմ Ձեզ և Ձեր հարազատներին ու մտերիմներին քաջառողջություն, բարօրություն և երջանկություն»:

Никол Пашинян направил поздравительное послание Владимиру Путину по случаю дня рождения
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание президенту Российской Федерации Владимиру Путину по случаю дня рождения. В послании, в частности, говорится:
Примите мои сердечные поздравления по случаю Вашего дня рождения. Желаю Вам успехов в осуществляемой Вами миссии руководителя государства и претворения в жизнь всех Ваших планов и идей.
Чрезвычайно рад был возможности принять Вас в Армении в рамках заседания Высшего Евразийского Экономического Совета. Наша двусторонняя встреча в Ереване и достигнутые на ней договоренности являются подтверждением того высокого уровня взаимопонимания и дружбы, которые присущи союзническим отношениям между нашими странами и народами.
Благодарю за приглашение посетить Россию с официальным визитом. Уверен, что совместными усилиями нам удастся еще более укрепить стратегическое партнерство между нашими странами и найти новые пути для его дальнейшего совершенствования в соответствии с требованием времени и изменениями, происходящими в современном мире.
Искренне желаю Вам и всем Вашим родным и близким, уважаемый Владимир Владимирович, доброго здоровья, благополучия и счастья”.