Նախապատրաստվում է հաջորդ «Մտքերի հայկական գագաթնաժողովը». այն կանցկացվի 2020թ. հունիսին
Աշխատանքային այցով Շվեյցարիայի Համադաշնությունում գտնվող՝ Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը հոկտեմբերի 6-ին հանդիպել է «Մտքերի գագաթնաժողով» համաժողովի («Summit of Minds») գլխավոր գործընկեր, «The Monthly Barometer» վերլուծական հանդեսի համահիմնադիր և հեղինակ Թիերի Մալըրեի հետ։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են 2020 թվականին կայանալիք «Մտքերի հայկական գագաթնաժողով»-ի (Armenian Summit of Minds - 2020) նախապատրաստական աշխատանքներին առնչվող հարցեր:
Արդեն ավանդական դարձող ամենամյա «Մտքերի հայկական գագաթնաժողով»-ը հաջորդ տարի տեղի կունենա հունիսի 7-ին՝ Դիլիջանում և Երևանում: Հիմնական քննարկումները կընթանան 21-րդ դարի աշխարհաքաղաքական իրողությունների, նոր տեխնոլոգիաների, արհեստական բանականության ազդեցության թեմաների շուրջ:

Идет подготовка к следующему форуму "Armenian Summit of Minds": он будет проведен в июне 2020 года
Находящийся с рабочим визитом в Швейцарской Конфедерации Президент Республики Армения Армен Саркисян 6 октября встретился с генеральным партнёром конференции "Summit of Minds", соучредителем и автором аналитического журнала "The Monthly Barometer" Тьерри Маллере.
В ходе встречи обсуждались вопросы, касающиеся подготовительных работ к предстоящему в будущем году форуму "Armenian Summit of Minds-2020".
Уже ставший традиционным форум "Armenian Summit of Minds" в будущем году состоится 7 июня в Дилижане и Ереване. Основные темы предстоящих панельных дискуссий: геополитические реалии 21-го века, новые технологии, влияние искусственного интеллекта.