Նախապատրաստվում է հաջորդ «Մտքերի հայկական գագաթնաժողովը». այն կանցկացվի 2020թ. հունիսին
Աշխատանքային այցով Շվեյցարիայի Համադաշնությունում գտնվող՝ Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը հոկտեմբերի 6-ին հանդիպել է «Մտքերի գագաթնաժողով» համաժողովի («Summit of Minds») գլխավոր գործընկեր, «The Monthly Barometer» վերլուծական հանդեսի համահիմնադիր և հեղինակ Թիերի Մալըրեի հետ։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են 2020 թվականին կայանալիք «Մտքերի հայկական գագաթնաժողով»-ի (Armenian Summit of Minds - 2020) նախապատրաստական աշխատանքներին առնչվող հարցեր:
Արդեն ավանդական դարձող ամենամյա «Մտքերի հայկական գագաթնաժողով»-ը հաջորդ տարի տեղի կունենա հունիսի 7-ին՝ Դիլիջանում և Երևանում: Հիմնական քննարկումները կընթանան 21-րդ դարի աշխարհաքաղաքական իրողությունների, նոր տեխնոլոգիաների, արհեստական բանականության ազդեցության թեմաների շուրջ:

Next Summit of Minds in Being Arranged
President Armen Sarkissian, who is in Switzerland on a working visit, on October 6 met with the main partner of the Summit of Minds, co-founder and author of the «The Monthly Barometer» monthly analytical journal Thierry Malleret.
At the meeting discussed were issues related to the organizational tasks of the Armenian Summit of Minds -2020 which will take place in June 2020.
The Armenian Summit of Minds, which is becoming a traditional annual event, will take place on June 7, 2020 in Dilijan and Yerevan. The main discussions will revolve around the geopolitical realities of the 21st century, new technologies, impact of artificial intelligence, and other topics.