Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանը հոկտեմբերի 7-ին հանդիպում է ունեցել Ամերիկայի հայկական համագումարի գործադիր տնօրենի հետ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հոկտեմբերի 7-ին հանդիպում է ունեցել Ամերիկայի հայկական համագումարի գործադիր տնօրեն Բրայան Արդունու հետ:
Քննարկվել են Արցախ-Սփյուռք կապերին, ամերիկյան և միջազգային տարբեր հարթակներում տեղեկատվական ու քաղաքական ոլորտներում մի շարք ծրագրերի իրականացմանն առնչվող հարցեր:
Նախագահը գոհունակությամբ նշել է, որ Ամերիկայի հայկական համագումարի հետ համագործակցությունը գտնվում է բարձր մակարդակի վրա՝ վստահություն հայտնելով, որ այն կպահպանվի նաև ապագայում:

Президент Республики Арцах Бако Саакян встретился с исполнительным директором Армянской Ассамблеи Америки Брайаном Ардуни
7 октября Президент Республики Арцах Бако Саакян встретился с исполнительным директором Армянской Ассамблеи Америки Брайаном Ардуни.
Были обсуждены вопросы, касающиеся связей между Арцахом и Диаспорой, осуществления ряда программ в информационной и политической сферах на различных американских и международных площадках.
Президент Саакян c удовлетворением отметил, что сотрудничество с Армянской Ассамблеей Америки находится на высоком уровне, выразив уверенность, что оно сохранится и впредь.