Բակո Սահակյանն ընդունել է «Չևի Չեստ» կազմակերպության և Ֆրեզնո քաղաքից ժամանած մի խումբ բժիշկների
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հոկտեմբերի 7-ին ընդունել է «Չևի Չեստ» կազմակերպության և ԱՄՆ Կալիֆորնիա նահանգի Ֆրեզնո քաղաքից ժամանած մի խումբ բժիշկների:
Քննարկվել են առողջապահության ոլորտում փոխգործակցության հեռանկարներին վերաբերող մի շարք հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը երախտագիտություն է հայտնել ամերիկացի բժիշկներին տարիներ շարունակ Արցախին ցուցաբերվող աջակցության համար՝ նշելով, որ այն մեծապես նպաստում է մեր հանրապետությունում բժշկական ծառայության որակի բարձրացմանը և հանդիսանում է մարդասիրության օրինակելի դրսևորում:
Հանդիպմանը մասնակցում էին Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարար Արայիկ Բաղրյանը, Ֆրեզնոյում Հայաստանի Հանրապետության պատվավոր հյուպատոս Պերճ Աբգարյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Президент Арцаха принял группу врачей из организации "Чеви чест" и города Фрезно
7 октября президент Республики Арцах Бако Саакян принял группу врачей организации "Чеви Чест" и города Фрезно штата Калифорния (США).
Был обсужден ряд вопросов, касающихся перспектив взаимодействия в сфере здравоохранения.
Президент Саакян выразил благодарность американским врачам за многолетнее содействие Арцаху, отметив, что это оказывает существенное воздействие на повышение качества медицинской службы в нашей республике и является примерным проявлением гуманизма.
Во встрече приняли участие министр здравоохранения Республики Арцах Араик Багирян, почетный консул Республики Армения во Фрезно Перч Абгарян, другие должностные лица.