Բակո Սահակյանն ընդունել է ԱՄՆ կոնգրեսականներին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հոկտեմբերի 8-ին ընդունել է ԱՄՆ կոնգրեսականներ Ջեքի Սպիյերին և Ջուդի Չուին:
Քննարկվել են ամերիկա-արցախյան հարաբերություններին, ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորմանը, տարածաշրջանային գործընթացներին վերաբերող տարբեր հարցեր:
Նախագահ Սահակյանն ընդգծել է, որ ԱՄՆ-ի հետ հարաբերությունների զարգացումն Արցախի արտաքին քաղաքական օրակարգի կարևոր ուղղություններից է՝ բարձր գնահատելով Միացյալ Նահանգների դերն ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության խաղաղ կարգավորման ևմեր տարածաշրջանում կայունության պահպանման գործում:
Հանդիպմանը մասնակցում էին ԱԺ փոխնախագահ Վահրամ Բալայանը, արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանը, ՀՀ ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավար Լիլիթ Մակունցը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Президент Арцаха встретился с членами Конгресса США
8 октября Президент Республики Арцах Бако Саакян встретился с членами Конгресса США Джеки Спийер и Джуди Чу.
Были обсуждены различные вопросы, касающиеся американо-арцахских отношений, урегулирования азербайджано-карабахского конфликта, региональных процессов.
Президент Саакян подчеркнул, что развитие отношений с США является одним из важных направлений внешнеполитической повестки Арцаха, высоко оценив роль Соединенных Штатов в деле мирного урегулирования азербайджано-карабахского конфликта и сохранения стабильности в регионе.
Во встрече приняли участие заместитель председателя Национального собрания Республики Арцах Ваграм Балаян, министр иностранных дел Масис Маилян, руководитель фракции "Мой шаг" НС РА Лилит Макунц, другие должностные лица.