Մասիս Մայիլյանը կառաջադրվի Արցախի նախագահական ընտրություններին
Մասիս Մայիլյանը ֆեյսբուքյան գրառումով է հանդես եկել, որում հայտնել է Արցախի սպասվող նախագահական ընտրություններին իր թեկնածության առաջադրման մասին:
Ստորև ներկայացնում ենք գրառումն ամբողջությամբ:
«Ես որոշել եմ:
2019 թվականի օգոստոսի 13-ին Facebook սոցիալական ցանցում իմ այն գրառումը, ըստ որի՝ հնարավոր եմ համարել իմ ակտիվ մասնակցությունը 2020 թվականի ընտրություններին, դրական լայն արձագանք է գտել Արցախում, Հայաստանի Հանրապետությունում և Սփյուռքում։
Արցախի քաղաքացիների, քաղաքական և հասարակական շրջանակների, ՀՀ կառավարական և քաղաքական շրջանակների, Սփյուռքի ազգային գործիչների հետ անցկացրած քննարկումները ցույց են տվել, որ առկա են անհրաժեշտ նախադրյալներ՝ Արցախում կայանալիք նախագահական ընտրություններում իմ թեկնածությունն առաջադրելու մասին որոշում կայացնելու համար։ Քանի որ արդեն իսկ առկա նախադրյալները երաշխավորում են 2020 թվականի ընտրությունների հաջող անցկացումը և վստահություն են ներշնչում Արցախի զարգացման ամենատարբեր ծրագրերի արդյունավետ իրականացման գործում, ես որոշել եմ առաջադրել իմ թեկնածությունը։
Եկել է համազգային օրակարգի, ինչպես նաև Արցախում արմատական բարեփոխումների ծրագրերի քննարկման և ընդունման նպատակով հանրության առողջ ուժերի լայն համախմբանն ուղղված ակտիվ ու վճռական քայլերի ժամանակը։ Բարեփոխումների արդյունքում մենք համատեղ ուժերով կապահովենք մեր երկրի անվտանգ, բարեկեցիկ, հուսալի, արդար, քաղաքակիրթ և ժողովրդավարական ապագան, մի խոսքով՝ կկերտենք մեր Նոր Արցախը»:

Масис Маилян выдвигает свою кандидатуру на пост президента Арцаха
Министр иностранных дел Арцаха Масис Маилян выдвигает свою кандидатуру на пост президента страны. Об этом сообщает Artsakhpress.am.
"13 августа 2019 года мой пост в Facebook, согласно которому, я счел возможным свое активное участие на выборах 2020 года, нашел широкий положительный отклик в Арцахе, Республике Армения и диаспоре.
Обсуждения с гражданами Арцаха, политическими и общественными кругами, правительственными и политическими кругами Республики Армения и национальными деятелями диаспоры показали, что существуют необходимые предпосылки для принятия решения о выдвижении моей кандидатуры на предстоящих президентских выборах в Арцахе.
Поскольку уже существующие предпосылки гарантируют успешное проведение выборов 2020 года и вселяют уверенность в эффективность реализации различных программ развития в Арцахе, я решил  выдвинуть свою кандидатуру.
Настало время для активных и решительных шагов, направленных на широкую консолидацию здоровых сил общества с целью обсуждения и принятия общенациональной повестки,  а также программ радикальных реформ в Арцахе.
В результате реформ мы совместно обеспечим безопасное, процветающее, надежное, справедливое, цивилизованное и демократическое будущее нашей страны, одним словом, создадим наш Новый Арцах", - говорится в заявлении Масиса Маиляна.