Մասիս Մայիլյանը կառաջադրվի Արցախի նախագահական ընտրություններին
Մասիս Մայիլյանը ֆեյսբուքյան գրառումով է հանդես եկել, որում հայտնել է Արցախի սպասվող նախագահական ընտրություններին իր թեկնածության առաջադրման մասին:
Ստորև ներկայացնում ենք գրառումն ամբողջությամբ:
«Ես որոշել եմ:
2019 թվականի օգոստոսի 13-ին Facebook սոցիալական ցանցում իմ այն գրառումը, ըստ որի՝ հնարավոր եմ համարել իմ ակտիվ մասնակցությունը 2020 թվականի ընտրություններին, դրական լայն արձագանք է գտել Արցախում, Հայաստանի Հանրապետությունում և Սփյուռքում։
Արցախի քաղաքացիների, քաղաքական և հասարակական շրջանակների, ՀՀ կառավարական և քաղաքական շրջանակների, Սփյուռքի ազգային գործիչների հետ անցկացրած քննարկումները ցույց են տվել, որ առկա են անհրաժեշտ նախադրյալներ՝ Արցախում կայանալիք նախագահական ընտրություններում իմ թեկնածությունն առաջադրելու մասին որոշում կայացնելու համար։ Քանի որ արդեն իսկ առկա նախադրյալները երաշխավորում են 2020 թվականի ընտրությունների հաջող անցկացումը և վստահություն են ներշնչում Արցախի զարգացման ամենատարբեր ծրագրերի արդյունավետ իրականացման գործում, ես որոշել եմ առաջադրել իմ թեկնածությունը։
Եկել է համազգային օրակարգի, ինչպես նաև Արցախում արմատական բարեփոխումների ծրագրերի քննարկման և ընդունման նպատակով հանրության առողջ ուժերի լայն համախմբանն ուղղված ակտիվ ու վճռական քայլերի ժամանակը։ Բարեփոխումների արդյունքում մենք համատեղ ուժերով կապահովենք մեր երկրի անվտանգ, բարեկեցիկ, հուսալի, արդար, քաղաքակիրթ և ժողովրդավարական ապագան, մի խոսքով՝ կկերտենք մեր Նոր Արցախը»:

Artsakh Foreign Minister to Run for President in 2020
I have decided to run in the presidential elections of Artsakh. Foreign Minister of the Republic of Artsakh, Masis Mayilian, has issued such a statement on FacebookArtsakhpress reports.
“My post on Facebook social network on August 13, 2019, according to which I have considered my active participation in the 2020 elections, has received a broad positive response in Artsakh, the Republic of Armenia, and the Diaspora,” Mayilian wrote, in particular.
The discussions held with Artsakh’s citizens, political and public circles, the RA governmental and political circles, the national figures of the Diaspora have shown that there are the prerequisites needed for making a decision on nominating my candidacy in the upcoming presidential elections to be conducted in Artsakh.
Since the current prerequisites guarantee the successful holding of the election in 2020 and inspire confidence in the effective implementation of various development programs in Artsakh, I decided to nominate myself for the post.
The time has come for active and decisive steps aimed at a nationwide agenda as well as a broad consolidation of strong public forces to discuss and adopt radical reforms’ programs in Artsakh.
As a result of the reforms, we will jointly ensure a safe, prosperous, reliable, fair, civilized and democratic future for our country. In a word, we will build our new Artsakh,” Mayilian emphasized.