Վարչապետն ընդունել է «Ռուսական երկաթուղիներ» ԲԲԸ գլխավոր տնօրենին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր ընդունել է «Ռուսական երկաթուղիներ» ԲԲԸ գլխավոր տնօրեն, կառավարման խորհրդի նախագահ Օլեգ Բելոզյորովին:
Զրուցակիցները քննարկել են երկկողմ համագործակցության ընթացիկ օրակարգին և դրա հետագա զարգացմանը վերաբերող հարցեր: Մասնավորապես, անդրադարձ է եղել ներդրումների ծավալման և ապագայում կոնկրետ ծրագրերի իրագործման հեռանկարներին:
Նիկոլ Փաշինյանը և Օլեգ Բելոզյորովը մտքեր են փոխանակել նաև Սև ծովով դեպի Ռուսաստանի Դաշնություն բեռների լաստանավային փոխադրումների ուղղությամբ համագործակցություն հնարավորությունների շուրջ:

Премьер Армении принял генерального директора – председателя правления ОАО "РЖД"
Премьер-министр Армении Никол Пашинян принял сегодня генерального директора – председателя правления ОАО "РЖД" Олега Белозерова.
Собеседники обсудили вопросы текущей повестки и дальнейшего развития двустороннего сотрудничества. В частности, были затронуты вопросы расширения инвестиций и перспективы реализации конкретных проектов в будущем.
Никол Пашинян и Олег Белозеров обменялись также мнениями о возможностях сотрудничества по организации паромных грузоперевозок в Российскую Федерацию через Черное море.