Վարչապետն ընդունել է «Ռուսական երկաթուղիներ» ԲԲԸ գլխավոր տնօրենին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր ընդունել է «Ռուսական երկաթուղիներ» ԲԲԸ գլխավոր տնօրեն, կառավարման խորհրդի նախագահ Օլեգ Բելոզյորովին:
Զրուցակիցները քննարկել են երկկողմ համագործակցության ընթացիկ օրակարգին և դրա հետագա զարգացմանը վերաբերող հարցեր: Մասնավորապես, անդրադարձ է եղել ներդրումների ծավալման և ապագայում կոնկրետ ծրագրերի իրագործման հեռանկարներին:
Նիկոլ Փաշինյանը և Օլեգ Բելոզյորովը մտքեր են փոխանակել նաև Սև ծովով դեպի Ռուսաստանի Դաշնություն բեռների լաստանավային փոխադրումների ուղղությամբ համագործակցություն հնարավորությունների շուրջ:

Prime Minister Nikol Pashinyan today received Oleg Belozerov, Chief Executive Officer- Chairman of the Executive Board at the Russian Railways OJSC.
Discussed were issues related to the bilateral cooperation agenda and development prospects. The meeting specifically focused on the possibility of investing and implementing new projects in the future.
Prime Minister Pashinyan and Oleg Belozerov exchanged views on the prospects of cooperation in the field of ferry transportations via the Black Sea to Russia.