Արցախի Մարտունիում կայանալիք նռան փառատոնի տոմսերն արդեն վաճառքում են
Հոկտեմբերի 19-ին Արցախի Մարտունի քաղաքում կայանալիք նռան երրորդ փառատոնի տոմսերն արդեն վաճառքում են:
Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է Մարտունի քաղաքի ավագանու անդամ, փառատոնի կազմակերպիչներից Արտակ Մկրտչյանը:
Նրա խոսքով՝ ցանկացողները տոմսերը կարող են ձեռք բերել Վազգեն Սարգսյան փողոցում գտնվող «Մաստեր» էլեկտրոնային խանութից և «Արմատներ» («The Roots») կենսակենտրոնից: Տոմսի արժեքը 1000 դրամ է: Ավտոբուսները շարժվելու են Ստեփանակերտի Վերածննդի հրապարակից, ժամը 9:00-ին, իսկ ժամը 11:00-ին տեղի է ունենալու փառատոնի բացման հանդիսավոր արարողությունը:
«Պետք է նշեմ, որ այս տարի փառատոնին լինելու են մի շարք անակնկալներ և հետաքրքիր ծրագրեր: Առայժմ փառատոնին մասնակցելու հայտ է ներկայացրել 21 մենատնտես: Բացի դրանից, առանձին տաղավարներով ներկայանալու են նաև համայնքները: Այս տարի հայտեր ունենք նաև Երևան քաղաքից: Առայժմ հայտագրման գործընթացը շարունակվում է, և մինչև հոկտեմբերի 14-ը բոլոր նրանք, ովքեր ցանկություն ունեն ներկայացնելու իրենց արտադրանքը, կարող են դիմել Մարտունու շրջվարչակազմի աշխատակազմի գյուղատնտեսության բաժին»,- ավելացրել է Ա. Մկրտչյանը:
Հարգելի՛ ընթերցող, 1-5 բալային համակարգով կարող եք գնահատել նյութի որակը՝ 10-55 կարճ համարին ուղարկելով sms հաղորդագրություն՝ նշելով համապատասխան կոդը` -38-:

В Арцахе пройдет третий фестиваль граната
В городе Мартуни в Республике Арцах 19 октября пройдет третий фестиваль граната. Об этом сообщает Panorama.am со ссылкой на "Арцахпресс".
"Должен отметить, что в этом году на фестивале ожидается ряд сюрпризов, будут интересные программы.  На данный момент заявки на участие в фестивале подал 21 садовод. Кроме того, отдельными павильонами будут представлены также общины. В этом году заявки получены и из Еревана. Процесс приема заявок продолжается. Все желающие представить свою продукцию до 14 октября могут обратиться в управление сельского хозяйства райадминистрации Мартуни", – сказал член Совета старейшин Мартуни, один из организаторов фестиваля Артак Мкртчян.
Он сообщил, что билеты – уже в продаже. Стоимость билета – 1000 драмов. Автобусы с Площади Возрождения Степанакерта отправятся в Мартуни с 9:00, а торжественная церемония открытия фестиваля состоится в 11:00.