Պաշտպանության բանակի անձնակազմի շնորհիվ սահմանային իրավիճակը հանդարտ է և վերահսկելի. Տոնոյան
ԱՀ նախագահի հետ քննարկել ենք մեր առջև դրված մի շարք խնդիրներ՝ կապված բանակաշինության, թիկունքային ապահովման և մարտական պատրաստվածության ոլորտում մեր համագործակցության վերաբերյալ:
ԱՀ Նախագահ Բակո Սահակյանի հետ հանդիպումից հետո այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ  Տոնոյանը:
Խոսելով սեպտեմբերի 24-ից հոկտեմբերի 4-ն  ընկած ժամանակահատվածում անցկացված ռազմավարական զորավարժությունների մասին՝ Դ. Տոնոյանն ասել է, որիրականացված    աշխատանքների արդյունքները բարձր է գնահատում:

Благодаря личному составу Армии обороны пограничная ситуация спокойная и контролируемая: Тоноян
С Президентом Республики Арцах мы обсудили ряд вопросов, связанных с нашим сотрудничеством в области военного строительства, логистики и боевой готовности. Об этом в интервью с корреспондентом "Арцахпресс" после встречи с президентом Республики Арцах Бако Саакяном заявил министр обороны РА Давид Тоноян.
Говоря о стратегических учениях, которые проходили с 24 сентября по 4 октября Давид Тоноян отметил, что высоко оценивает результаты выполненных работ.
По словам министра, благодаря личному составу Армии обороны пограничная ситуация спокойная и контролируемая.