Բակո Սահակյանը Շուշիում ներկա է գտնվել Հայ-իրանական գիտամշակութային կենտրոնի բացման արարողությանը
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հոկտեմբերի 14-ին Շուշի քաղաքում ներկա է գտնվել Հայ-իրանական գիտամշակութային կենտրոնի բացման արարողությանը:
Նախագահ Սահակյանը երախտագիտություն է հայտնել «Իդեա» և Արևելյան պատմական ժառանգության պահպանման հիմնադրամներին նախագծի իրականացման համար, հույս հայտնելով, որ կենտրոնը կարևոր դերակատարություն կունենա հայ-իրանական կապերի ամրապնդման, միջկրոնական և քաղաքակրթական երկխոսության, ինչպես նաև Շուշիում զբոսաշրջության զարգացման գործում:
Միջոցառմանը ներկա էին Հայ Առաքելական Եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգև արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, ԱՀ ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, պետնախարար Գրիգորի Մարտիրոսյանը, Հայաստանի Հանրապետության կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Արայիկ Հարությունյանը, բարձրաստիճան պաշտոնյաներ, ներկայացուցիչներ սփյուռքից և հյուրեր արտերկրից:

The Ceremony of Ppening the Armenian-Iranian Scientific-Cultural Center in the Town of Shoushi
On 14 October Artsakh Republic President Bako Sahakyan was present in the town of Shoushi at the ceremony of opening the Armenian-Iranian Scientific-Cultural Center.
President Sahakyan expressed gratitude to the "IDeA" and Preservation for Eastern Historical Heritage foundations for the implementation of the project, expressing hope that the center would play an important role in cementing the Armenian-Iranian relations, promoting inter-religious and civilizational dialogue, as well as the development of tourism in Shoushi.
Primate of the Artsakh Diocese of the Armenian Apostolic Church Archbishop Pargev Martirosyan, Artsakh Republic National Assembly chairman Ashot Ghoulyan, state minister Grigory Martirosyan, minister of education, science, culture and sport of the Republic of Armenia Arayik Haroutyunyan, high-ranking officials, representatives of the Diaspora and foreign guests took part at the events.