Բակո Սահակյանը Երևանում մասնակցել է «Բարեփոխելով աշխարհը» կինոփառատոնի շրջանակներում կազմակերպված հանդիսավոր միջոցառմանը
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հոկտեմբերի 15-ին Երևան քաղաքում մասնակցել է «Բարեփոխելով աշխարհը» կինոփառատոնի շրջանակներում կազմակերպված հանդիսավոր միջոցառմանը:
Նախագահ Սահակյանը երախտագիտություն է հայտնել իրեն մարդու իրավունքների և ինքնորոշման իրավունքի պաշտպանությանն ուղղված գործունեության համար մարդասիրական մրցանակ հանձնելու համար՝ նշելով, որ Արցախյան շարժումը և Արցախի Հանրապետության պետականաշինության գործընթացը հանդիսանում են մարդու իրավունքների պաշտպանության և ինքնորոշման օրինակելի դրսևորում:

Bako Sahakyan partook in Yerevan at a festive event organized within the framework of “Reforming the World” film festival
On 15 October Artsakh Republic President Bako Sahakyan partook in Yerevan at a festive event organized within the framework of "Reforming the World" film festival.
President Sahakyan expressed gratitude to the festival organizers for awarding him with the humanitarian award for activity aimed at the protection of human rights and the right to self-determination, noting that the Artsakh Movement and the Artsakh Republic state building process are exemplary manifestations of human rights protection and self-determination.