Բակո Սահակյանը Երևանում մասնակցել է «Բարեփոխելով աշխարհը» կինոփառատոնի շրջանակներում կազմակերպված հանդիսավոր միջոցառմանը
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հոկտեմբերի 15-ին Երևան քաղաքում մասնակցել է «Բարեփոխելով աշխարհը» կինոփառատոնի շրջանակներում կազմակերպված հանդիսավոր միջոցառմանը:
Նախագահ Սահակյանը երախտագիտություն է հայտնել իրեն մարդու իրավունքների և ինքնորոշման իրավունքի պաշտպանությանն ուղղված գործունեության համար մարդասիրական մրցանակ հանձնելու համար՝ նշելով, որ Արցախյան շարժումը և Արցախի Հանրապետության պետականաշինության գործընթացը հանդիսանում են մարդու իրավունքների պաշտպանության և ինքնորոշման օրինակելի դրսևորում:

Президент Арцаха принял участие в мероприятии, организованном в Ереване в рамках кинофестиваля "Реформируя мир"
В Ереване президент Республики Арцах Бако Саакян 15 октября принял участие в торжественном мероприятии, организованном в рамках кинофестиваля "Реформируя мир".
Президент выразил признательность организаторам фестиваля за вручение ему гуманитарной премии за деятельность, направленную на защиту прав человека и права на самоопределение, отметив, что Арцахское движение и процесс государственного строительства Республики Арцах являются образцовым проявлением защиты прав человека и самоопределения.