Հայաստանը ընտրվել է մարդու իրավունքների ՄԱԿ խորհրդի անդամ
Հայաստանը 144 «կողմ» ձայներով ընտրվել է մարդու իրավունքների ՄԱԿ խորհրդի անդամ։ Այս մասին Twitter-ում հայտնել է ՀՀ ԱԳՆ ղեկավար Զոհրաբ Մնացականյանը, փոխանցում է News.am-ը։
«Գերազանց արդյունք։ Շատ շնորհակալություն մեր բոլոր կողմնակիցներին, ՄԱԿ անդամ-պետություններին՝ վստահության համար»,- ասել է նա։
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը նույնպես մեկնաբանել է քվեարկությունը՝ այն անվանելով «միջազգային հանրության կողմից մեր ժողովրդավարական փոխակերպումների ճանաչման ևմարդու իրավունքների ու հիմնարար ազատությունների պաշտպանության ևխրախուսման էական առաջընթացի համոզիչ վկայություն»։

Armenia has been elected to the UN Human Rights Council with 144 supporting votes, Armenian Foreign Minister Zohrab Mnatsakanyan tweetedNews.am reports.
“Great result! Big thank you to all our supporters, UN member states for the trust! Committed to work hard and cooperating with all our partners in promoting the #humanrights agenda,” he said.
Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan also commented on the vote, calling it “a strong testimony of recognition by international community of our democratic transformation and substantial progress in protection and promotion of human rights and fundamental freedoms.”