Քննարկվել է Արդարադատության նախարարության բյուջետային հատկացումների հայտը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ կառավարությունում շարունակվում են գերատեսչությունների բյուջետային հատկացումների հայտերի քննարկումները: Մասնավորապես, այսօր քննարկվել է Արդարադատության նախարարության 2020 թ. պետական բյուջետային հատկացումների հայտը:
Այն քննարկվել է նախարարության կողմից իրականացվող բարեփոխումների, առկա խնդիրների լուծման և առաջնահերթությունների իրականացման համատեքստում:
Անդրադարձ է կատարվել դատաիրավական բարեփոխումների և միջոցառումների ընթացքին, քրեակատարողական հիմնարկների տեխնիկական հագեցվածության ապահովման, ՔԿՀ-ներում դատապարտյալների սննդի որակի բարձրացման, կոռուպցիոն ռիսկերի նվազեցման ուղղությամբ նախատեսվող քայլերին ու միջոցառումներին:
Վարչապետը կարևորել է նախարարության առանձին օղակների գործունեության արդյունավետության բարձրացումը և տվել կոնկրետ հանձնարարականներ:

Обсуждена заявка бюджетного финансирования министерства юстиции на 2020 год
Под председательством премьер-министра Никола Пашиняна в правительстве продолжаются обсуждения заявок бюджетного финансирования государственных ведомств. В частности, сегодня была обсуждена заявка бюджетного финансирования министерства юстиции на 2020 год.
Она обсуждалась в контексте проводимых министерством реформ, решения существующих проблем и реализации приоритетов.
Был затронут процесс судебных реформ и мероприятий, а также были обсуждены шаги по обеспечению технического оснащения пенитенциарных учреждений, улучшению качества питания осужденных лиц в УИУ и снижению коррупционных рисков.
Премьер-министр подчеркнул важность повышения эффективности деятельности отдельных звеньев министерства и дал конкретные поручения.