«SkyPower»-ը հետաքրքրված է Հայաստանի հետ արևային էներգիայի ոլորտում համագործակցությամբ. նախագահ Սարգսյանն ընդունել է ընկերության պատվիրակությանը
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր ընդունել է «SkyPower» միջազգային ընկերության պատվիրակությանը` ընկերության առևտրային գծով գլխավոր տնօրեն Չարլզ Կոհենի ղեկավարությամբ: Արևային էներգիայի ոլորտում մասնագիտացած միջազգային խոշոր ընկերությունը Հայաստանում է նախագահ Արմեն Սարգսյանի հրավերով:
Ողջունելով մեր երկրի հետ համագործակցության պատրաստակամությունը՝ նախագահն ասել է, որ Հայաստանը կարևորում է վերականգնողական էներգիայի ոլորտի զարգացումը և բաց է փոխգործակցության համար: «Հուսով եմ, այցի ընթացքում կառավարության ներկայացուցիչների հետ արդյունավետ հանդիպումներ կունենաք և համագործակցության կոնկրետ ուղղություններ կքննարկեք»,-ընդգծել է նա:
Չարլզ Կոհենն ասել է, որ հետաքրքրված են Հայաստանի հետ փոխգործակցությամբ և արդեն իսկ նախնական ուսումնասիրություններ են կատարել Հայաստանում արևային էներգիայի ոլորտի զարգացման հնարավորությունների, ծրագրերի իրականացման վերաբերյալ, որոնք կներկայացնեն Հայաստանի կառավարության ներկայացուցիչների հետ առաջիկա հանդիպումների ընթացքում:
Նա նաև տեղեկություններ է ներկայացրել աշխարհի մի շարք երկրներում իրականացվող իրենց ծրագրերի մասին՝ նշելով, որ ընկերությունը ներկայացված է գրեթե բոլոր մայրցամաքներում:

SkyPower заинтересована в сотрудничестве с Арменией в области солнечной энергии
Президент Республики Армен Саркисян сегодня принял делегацию международной компании SkyPower, возглавляемую главным коммерческим директором компании Чарльзом Коэном.
Эта крупная специализирующаяся в сфере солнечной энергии международная компания прислала в Армению своих представителей по приглашению Президента Армена Саркисяна.
Приветствуя готовность к сотрудничеству с нашей страной, Президент сказал, что Армения считает важным развитие сферы возобновляемой энергии и открыта для взаимодействия. «Надеюсь, в течение визита у вас состоятся результативные встречи с представителями правительства и вы обсудите конкретные направления сотрудничества», - подчеркнул он.
Чарльз Коэн сказал, что они заинтересованы во взаимодействии с Арменией и уже провели предварительные исследования относительно возможностей развития в Армении солнечной энергетики и реализации проектов, которые будут представлены в ходе предстоящих встреч с представителями Правительства Армении.
Он также представил информацию о программах, которые они реализуют в ряде стран мира, отметив, что компания представлена почти на всех континентах.