Հայաստանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարները կհանդիպեն դեկտեմբերին Բրատիսլավայում. ԵԱՀԿ գլխավոր քարտուղար
ԵԱՀԿ գլխավոր քարտուղար Թոմաս Գրեմինգերը հայտարարել է, որ Հայաստանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարները դեկտեմբերի 5-6-ը հանդիպում կունենան Սլովակիայի մայրաքաղաք Բրատիսլավայում, որտեղ կկայանա ԵԱՀԿ անդամ երկրների ԱԳ նախարարների հերթական նիստը, փոխանցում է Rusarminfo-ն։
Գրեմնինգերը հույս է հայտնել, որ արտգործնախարարների գալիք հանդիպումը նոր ազդակ կտա Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման շուրջ բանակցությունների ընթացքին։
ԵԱՀԿ գլխավոր քարտուղարն ընդգծել է, որ հակամարտության երկու կողմերն արդեն մի շարք միջոցներ են ընդունել վստահության ամրապնդման համար, այդ թվում՝ «Բաքվի և Երևանի միջև ուղիղ կապի հաստատումը»։

Главы МИД Армении и Азербайджана встретятся в Братиславе в начале декабря: Генсек ОБСЕ
Генсек ОБСЕ Томас Гремингер заявил, что главы МИД Армении и Азербайджана встретятся 5-6 декабря в Братиславе, где состоится очередное заседание министров иностранных дел стран-членов ОБСЕ, передает Rusarminfo.
Он выразил надежду, что предстоящая встреча министров иностранных дел придаст новый импульс динамике переговоров по урегулированию нагорно-карабахского конфликта.
Гремингер отметил, что обе стороны конфликта уже приняли ряд мер по укреплению доверия, в том числе «установление прямой связи между Ереваном и Баку».