Վարչապետը տիկնոջ հետ ներկա է գտնվել «Երևան ջազ ֆեստ-2019» 5-րդ ամենամյա փառատոնի փակմանը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը տիկնոջ՝ Աննա Հակոբյանի հետ այսօր ներկա է գտնվել «Երևան ջազ ֆեստ-2019» հոբելյանական հինգերորդ ամենամյա միջազգային փառատոնի փակման արարողությանը։
Նիկոլ Փաշինյանը և Աննա Հակոբյանն ունկնդրել են «Երևան ջազ ֆեստ-2019»-ը եզրափակող համերգը, որի ընթացքում ցուցադրվել է հայկական ջազին նվիրված առաջին անիմացիոն ֆիլմը։ Համերգին ելույթներ են ունեցել հայտնի երաժիշտներ Վահագն Հայրապետյանը, Հրանտ Սթյուարթը, Ջոն Մարշալը և Լյուսի Եղիազարյանը։
Համերգի ավարտին փառատոնի կազմակերպիչները վարչապետին են նվիրել  փառատոնի պաստառը՝ այսօրվա երեկոյին ելույթ ունեցած երաժիշտների ստորագությամբ: Վարչապետը շնորհակալություն է հայտնել կազմակերպիչներին նման բարձր մակարդակի փառատոն անցկացնելու և այսօրվա գեղեցիկ համերգի համար:
«Երևան ջազ ֆեստ»-ը Հայաստանում առաջին մեծամասշտաբ ջազ երաժշտության փառատոնն է, որն անցկացվում է 2015 թվականից։ Այն կազմակերպվել է Ջազի հայկական ասոցիացիայի և «Մեցցո Պրոդաքշն»-ի համատեղ նախաձեռնությամբ: Այս տարի փառատոնը մեկնարկել է «Գրեմմիի» քառակի դափնեկիր, բաս-կիթառահար Սթենլի Քլարքի խմբի համերգով: Փառատոնին մասնակցել են հայ և արտասահմանցի նշանավոր ջազ երաժիշտներ:

Премьер Армении вместе с супругой присутствовал на церемонии закрытия 5-го ежегодного фестиваля "Yerevan Jazz Fest 2019"
Премьер-министр Никол Пашинян вместе с супругой Анной Акопян присутствовал сегодня на церемонии закрытия 5-го юбилейного ежегодного международного фестиваля "Yerevan Jazz Fest 2019".
Никол Пашинян и Анна Акопян присутствовали на заключительном концерте "Yerevan Jazz Fest 2019", во время которого был показан первый анимационный фильм об армянском джазе. На концерте выступили известные музыканты Ваагн Айрапетян, Грант Стюарт, Джон Маршалл и Люси Егиазарян.
В конце концерта организаторы фестиваля подарили премьер-министру афишу фестиваля с автографами выступивших сегодня музыкантов. Премьер-министр поблагодарил организаторов за проведение фестиваля на таком высоком уровне и сегодняшний прекрасный концерт.
"Yerevan Jazz Fest" - первый масштабный фестиваль джазовой музыки в Армении, который проводится с 2015 года. Он был организован по совместной инициативе Армянской джазовой ассоциации и компании "Mezzo Production". В этом году фестиваль стартовал концертом группы четырехкратного лауреата "Грэмми", бас-гитариста Стэнли Кларка. В фестивале приняли участие известные армянские и зарубежные джазовые музыканты.