Մասիս Մայիլյանը Մոսկվայում ներկա է գտնվել Արցախի մշակույթին նվիրված միջոցառումներին
Նոյեմբերի 3-ին կարճատև աշխատանքային այցով Ռուսաստանի Դաշնության մայրաքաղաք Մոսկվայում գտնվող Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանը, Մշակույթի, երիտասարդության հարցերի և զբոսաշրջության նախարար Լեռնիկ Հովհաննիսյանի և ՌԴ-ում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Վարդան Տողանյանի հետ միասին ներկա են գտնվել արցախցի նկարիչների ցուցահանդեսին և Ստեփանակերտից «ՎԷԼԱՆՍ» երգչախմբի համերգին։
Ցուցահանդեսին ներկայացված են եղել նաև Ռուսաստանից, Բելառուսից, Վրաստանից, Հնդկաստանից և այլ երկրներից նկարիչների կտավները՝ ստեղծված Արցախում։
Արցախի մշակույթին նվիրված օրը անց է կացվել Մոսկվայի «Թվային գործնական հարթակ» (ЦДП) ժամանակակից բազմաֆունկցիոնալ համալիրում՝ «Հայկական մշակույթի աշնանային շրջան» փառատոնի շրջանակներում։

Masis Mayilian Attended the Events Dedicated to the Culture of Artsakh in Moscow
On November 3, Foreign Minister of the Republic of Artsakh Masis Mayilian, who is on a short working visit in the capital of Russia, Moscow, as well as Minister of Culture, Youth Affairs and Tourism Lernik Hovhannisyan and Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Armenia to the Russian Federation Vardan Toghanyan attended the exhibition of Artsakh artists and the concert of ‘VELANS’ choir from Stepanakert.
The exhibition also featured paintings by artists from Russia, Belarus, Georgia, India and other countries created in Artsakh.
The Day dedicated to the Culture of Artsakh was held in the modern multifunctional Complex ‘Digital Business Platform’ in Moscow, within the framework of the Festival ‘Autumn Season of Armenian Culture’.