Ռուսաստանը Հայաստանին այնպիսի զենքեր է վաճառում, որոնք երբեք այլ երկրների չի վաճառում. Կալաշնիկով
Ռուսաստանի Դաշնությունը Հայաստանի Հանրապետությանն այնպիսի զինատեսակներ է վաճառում, որոնք երբեք որևէ այլ երկրի չի վաճառել:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին նոյեմբերի 5-ին Երևանում կայացած Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության Խորհրդարանական վեհաժողովի 12-րդ լիագումար նիստի ընթացքում լրագրողների հետ զրույցում ասել է ՌԴ Պետդումայի՝ ԱՊՀ, Եվրասիական ինտեգրացիայի և հայրենակիցների հետ կապերի կոմիտեի ղեկավար Լեոնիդ Կալաշնիկովը, պատասխանելով Ռուսաստանի Դաշնության կողմից ՀԱՊԿ անդամ Հայաստանի հակառակորդ Ադրբեջանին զենք վաճառելու մասին հարցին:
«Ռուսաստանը զենք է վաճառում ոչ միայն Ադրբեջանին, այն զենք է վաճառում նաև իր դաշնակիցներին և գործընկերներին, այդ թվում` Հայաստանին վաճառում է ավելի շատ, այնպիսի զինատեսակներ, որոնք երբեք չի վաճառում այլ երկրների»,- ասել է Կալաշնիկովը:

Russia Sells the Kinds of Weapons to Armenia which it Hasn’t Sold to any Other Country Before: Kalashnikov
a-tv.md
Russia is selling the kinds of weapons to Armenia which it hasn’t sold to any other country before, senior Russian lawmaker Leonid Kalashnikov told reporters when asked about Russia’s arms supply to Azerbaijan, the adversary of CSTO member Armenia, ''Armenpress'' reports.
''Russia is selling arms not only to Azerbaijan, it is also selling arms to its allies and colleagues, including Armenia, selling more, the kind of weapons which it doesn’t ever sell to other countries,'' said Kalashnikov, the Chair of the State Duma’s Committee for CIS, Eurasian Integration and Compatriots Affairs.