Ռուսաստանը Հայաստանին այնպիսի զենքեր է վաճառում, որոնք երբեք այլ երկրների չի վաճառում. Կալաշնիկով
Ռուսաստանի Դաշնությունը Հայաստանի Հանրապետությանն այնպիսի զինատեսակներ է վաճառում, որոնք երբեք որևէ այլ երկրի չի վաճառել:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին նոյեմբերի 5-ին Երևանում կայացած Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության Խորհրդարանական վեհաժողովի 12-րդ լիագումար նիստի ընթացքում լրագրողների հետ զրույցում ասել է ՌԴ Պետդումայի՝ ԱՊՀ, Եվրասիական ինտեգրացիայի և հայրենակիցների հետ կապերի կոմիտեի ղեկավար Լեոնիդ Կալաշնիկովը, պատասխանելով Ռուսաստանի Դաշնության կողմից ՀԱՊԿ անդամ Հայաստանի հակառակորդ Ադրբեջանին զենք վաճառելու մասին հարցին:
«Ռուսաստանը զենք է վաճառում ոչ միայն Ադրբեջանին, այն զենք է վաճառում նաև իր դաշնակիցներին և գործընկերներին, այդ թվում` Հայաստանին վաճառում է ավելի շատ, այնպիսի զինատեսակներ, որոնք երբեք չի վաճառում այլ երկրների»,- ասել է Կալաշնիկովը:

Россия продает Армении такое оружие, которое никогда не поставляло другим странам: Калашников
Российская федерация продает Республике Армения такие виды оружия, которые никогда не продавала какой-либо другой стране.
Как передает ''Арменпресс'', об этом в беседе с журналистами 5 ноября после XII пленарного заседания Парламентской ассамблеи Организации договора о коллективной безопасности заявил глава комитета Госдумы РФ по делам СНГ, евразийской интеграции и связям с соотечественниками Леонид Калашников, отвечая на вопрос о продаже Россией оружия противнику Армении-члену ОДКБ Азербайджану.
''Россия продает оружие не только Азербайджану, но и своим союзникам и партнерам, в том числе и Армении, которой продает больше оружия, и такое, которое никогда не продает другим странам'', - сказал Калашников.